Brno bude spoluprovozovat poštu na Orlí v režimu Partner

Brno, 29. února 2024 - Magistrát města Brna podepsal s Českou poštou smlouvu o provozování pošty Partner v budově na Orlí ulici. K převodu dojde v květnu letošního roku. Bude se jednat o první třípřepážkovou poštu Partner v Česku. Zároveň pokračují jednání o případném odkupu budovy a jejím přetvoření na pracoviště úřadu.

   

MUNI se stala evropským leaderem decentralizovaného brand managementu

Brno, 29. února 2024 - Masarykova univerzita se stala jedním z nejvýraznějších evropských uživatelů nástroje Canva. V nástroji univerzita již třetím rokem spravuje a rozvíjí vizuální podobu značky MUNI. Počtem uživatelů, aplikací i šablon patří MUNI mezi průkopníky v Evropě. I proto Canva univerzitu vybrala pro případovou studii a její činnost zařadila do best practices společně s firmami, jako jsou Reddit, Zoom či Lonely Planet.

   

Nový studijní program VUT připraví průkopníky v automobilové elektronice

Brno, 28. února 2024 - První studijní program v České republice zaměřený na komplexní a detailní znalost elektroniky vozidel – to je nový obor Automotive Electronics and Electromobility, který se na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT otevře poprvé letos na podzim. Univerzita tímto krokem reaguje na volání firem z automobilového průmyslu, kterým dlouhodobě chybí obsadit desítky pozic určených pro specialisty v dílčích oblastech automobilové elektroniky.

   

Z brněnského herního inkubátoru vychází již druhá digitální hra

Brno, 27. února 2024 - Po úspěšně vydané mobilní hře Brave Brain od Kikiriki Games v minulém roce se herní inkubátor Gamebaze může pochlubit dalším vydaným titulem. Tentokrát se jedná o logickou počítačovou hru Omnibullet tříčlenného týmu vývojářů z Arbitrary Combination.

   

Brno hledá firmu na rekonstrukci Údolní mezi Husovou a Úvozem

Brno, 23. února 2024 - Hledání zhotovitele stavebních prací pro rekonstrukci Údolní od Husovy po Úvoz začíná. Jeho zahájení odsouhlasili brněnští radní. Práce zahrnují rekonstrukci kanalizace, vodovodu, komunikace, veřejných osvětlení, přístupových chodníků, tramvajové trati, trolejbusového vedení i úpravu zeleně a mobiliáře. Rekonstrukce ulice by podle odhadů mohla vyjít na 370 milionů korun bez DPH a začít by mohla už letos v červenci.

   

Brno se má stát význačným centrem zdravotní turistiky

Brno, 21. února 2024 - Jihomoravská metropole láká turisty nejen na památky, vynikající gastronomické podniky a kulturní vyžití, ale také na kvalitní zdravotní péči. Díky projektu Brno Medical mohou zájemci ze zahraničí spojit příjemné s užitečným a využít možnosti, jež nabízejí místní kliniky v různých oblastech medicíny, i další atraktivní nabídky regionu.

   

Dostupnější bydlení v Brně díky spolupráci města a soukromého sektoru?

Brno, 16. února 2024 - Poptávka po vlastním bydlení v Brně dlouhodobě převyšuje nabídku. Město proto hledá i alternativní cesty, jak bytovou výstavbu podpořit. Jednou z nich je spolupráce se soukromým sektorem (tzv. PPP projekty). Potenciální zájemce zve nyní město na předběžné tržní konzultace, z nichž vzejdou podmínky koncesního řízení týkajícího se budoucího bydlení v lokalitě Západní brána.

   

Na jižní Moravě je už 70 minipivovarů

Brno, 16. února 2024 - Počet minipivovarů na jižní Moravě loni vzrostl na 70. Podnikatelé otevřeli čtyři nové provozy, žádný minipivovar podle dostupných informací z pivovarských webů nezanikl. Obor tak, přestože pivovary konkurují tradičnímu vinařství, stále posiluje.

   

Brnu patří stavební pozemky v Kuřimi, prodá je ve veřejné dražbě

Brno, 15. února 2024 - Nyní pole, za pár let možná nová čtvrť. Tak by to podle kuřimského územního plánu mohlo vypadat v lokalitě „u statku“. Významnou část pozemků o výměře zhruba pět hektarů zde vlastní Brno. Jeho radní teď doporučili zastupitelstvu, aby zbytné pozemky dovolilo vydražit.

   

Strana 1 z 200

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...

Veletrhy, konference a semináře

<<  Srpen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Přihlášení k odběru měsíčníku Šalina v PDF