Slavnosti vína

Nahradí v budoucnu stravenky přímý příspěvek zaměstnavatele?

Brno, 16. srpna 2018 – Druhá měna ve státě, obrovské provize pro vydavatele či ušlý zisk. To jsou jedny z nejčastějších argumentů kritiků stravenek. Odstranit alespoň část těchto neduhů slibovalo zavedení elektronické verze poukázek, průzkumy však ukazují opak. Podle zástupců maloobchodu, hoteliérů a restauratérů by přitom problém vyřešil přímý finanční příspěvek zaměstnavatele na stravu, a to při zachování daňového zvýhodnění. Některé firmy už tento systém zavádějí, další ho plánují na nejbližší měsíce.

   

Inovativní firmy se opět mohou hlásit do soutěže o nejlepší startup roku

Brno, 18. července 2018 – Unikátní příležitost, jak o sobě dát vědět a přilákat pozornost investorů právě teď mají začínající firmy, ideálně se zaměřením na technologie a inovace. Právě teď se mohou registrovat do soutěže Nejlepší Startup roku, která je již tradičně vyhlašována v rámci podnikatelských soutěží Česká spořitelna Živnostník roku a Vodafone Firma roku. Vítěz se může těšit na finanční příspěvek a přístup ke klíčovým investorům.

   

Mzdy rostou, přesto v Brně a okolí chybí tisíce pracovníků

Brno, 12. července 2018 – Z průzkumu mezd personální agentury Grafton Recruitment vyplývá, že v Jihomoravském kraji chybí tisíce pracovníků. Největší hlad po lidech panuje ve výrobě, IT a podnikových službách, velké problémy jsou i s vinaři, kterých školy aktuálně produkují méně, než kolik trh potřebuje. Mzdy dle ČSU meziročně rostly o 7 %, na celé řadě pracovních pozice šlo však o nárůst dvojciferný.

   

Nelineární vysílání podporuje emancipaci televizních diváků

Brno, 11. července 2018 – Co je nelineární vysílání? Odpověď se dá zjednodušeně shrnout do výzvy – dívejte se na to, co se vám líbí a kdy se vám to líbí. Funkce zpětného sledování pořadů, jak je nelineární vysílání překládáno, je další etapou vývoje televize, která začala s příchodem internetových televizí v 90. letech. Díky IPTV dostali diváci do rukou nástroj, díky němuž si mohou přizpůsobit sledování televize vlastním potřebám.

   

RegioJet otevřel novou prodejnu a moderní čekárnu na hlavním nádraží

Brno, 4. července 2018 – RegioJet v letošním roce výrazně posiluje vlakové spojení z Brna do dalších měst v České republice a do zahraničí. Tomu odpovídá i rekordně rostoucí počet cestujících, které přepravuje na trase Praha – Brno a zpět. Jen za první čtvrtletí cestovalo vlaky a autobusy RegioJet mezi Brnem a Prahou téměř tolik cestujících jako v loňském celém prvním pololetí.

   

Filmaři utratili v Brně půl milionu, natáčeli v Káznici na Cejlu

Brno, 4. července 2018 – V objektu brněnské Káznice právě skončilo natáčení mezinárodního historického filmu režiséra a producenta Václava Marhoula Nabarvené ptáče. Přípravy na brněnské natáčení trvaly téměř dva měsíce. Od prvních obhlídek lokace, přes vyřizování povolení a najímání místních služeb se tak uzavřelo první velké natáčení v unikátním barokním objektu v centru města.

   

JIC učí podnikat i studenty středních škol

Brno, 29. června 2018 – Rozdíly mezi tím být zaměstnaný nebo podnikat. Sestavit si vlastní byznys plán. Stát se na několik hodin podnikatelem. Prezentovat svůj produkt nebo službu fiktivním investorům. Tak vypadají workshopy, kterými odborníci z Jihomoravského inovačního centra (JIC) chtějí inspirovat hlavně studenty středních i vyšších odborných škol k podnikání. Kurzy se konaly letos poprvé. Za poslední dva měsíce jimi prošlo 160 mladých lidí a 50 učitelů.

   

Strana 1 z 170