Michlovský

Prodejní plocha a počet obchodů v Brně za poslední čtyři roky výrazně nerostl

Brno, 21. května 2018 - Počet prodejen a velikost prodejní plochy v Brně jsou za poslední čtyři roky stabilní. Zastavil se i trend úbytku malých obchodů. Zhruba polovina všech provozoven je v městské části Brno-střed. Nejčastějším typem zboží jsou potraviny, zmenšuje se plocha kamenných obchodů s domácími potřebami, elektronikou nebo počítači. Mezi službami vedou restaurace, kterých je kolem pěti set. Potvrdil to aktuální průzkum maloobchodní sítě Kanceláře architekta města Brna (KAM). Jde o sedmé sčítání od roku 1997. Brno je jediné město v České republice, které sleduje data za posledních dvacet let.

   

Anketa: Absurditou roku se stalo zadržování odpočtů DPH

Brno, 13. května 2018 – Daňové kontroly jsou běžným nástrojem daňového řízení. V průběhu takové kontroly dodržování povinností podnikatele na dani z přidané hodnoty však není podnikateli vrácena DPH. Vzhledem k tomu, že v praxi bývají kontroly protahovány na měsíce až roky, ovlivňuje takový postup negativně finanční stabilitu firmy a může ohrozit samu její existenci.

   

Brno hostilo Glorious, největší byznysovou konferenci

Brno, 8. květen – Minulý týden se do Brna sjelo několik desítek nejúspěšnějších profesionálů z českého byznysu, aby se podělili o své zkušenosti, rady a tipy, jak získat konkurenční výhodu, s nastupující generací mladých podnikatelů.

   

Pracovníků je nedostatek, RHK Brno je chce hledat v zahraničí

Brno, 2. května 2018 - Regionální hospodářská komora Brno (RHK Brno) ve spolupráci s Jihomoravským krajem chystá rozsáhlý projekt, jehož cílem je angažmá zahraničních pracovníků na neobsazených pozicích. Podle prvotních zjištění komory mají firmy v regionu zájem o desítky zahraničních pracovníků.

   

S.A.B. Aerospace otevřel halu, kde se budou montovat i části kosmických raket

Brno, 22. dubna 2018 - Čisté prostory s laboratořemi třídy ISO 8 se 18. dubna otevřely v brněnském technologickém parku. V nové integrační hale o rozloze zhruba 700 m2 budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny.

   

Hlasujte do konce dubna o největší byrokratickou absurditu!

Brno, 22. dubna 2018 - Někdy se zdá, jako by si veřejná správa myslela, že podnikatelé a živnostníci nemají nic jiného na práci, než procházet nejrůznější vyhlášky, nařízení a že jejich nejlepší zábavou ve volném čase je připravovat se na celou řadu roztodivných kontrol, které na ně můžou dopadnout.

   

70 projektů z jižní Moravy se uchází o vítězství v podnikatelské soutěži

Brno, 18. dubna 2018 - Celkem 483 nápadů přihlásili začínající podnikatelé do osmého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Jihomoravský kraj zastupuje 70 projektů, nejčastěji designové výrobky a potřeby pro koníčky. Je to například tyčinka z cascary, výroba potřeb pro psy nebo chytré zavlažování. Soutěž hledá nejen neotřelé nápady, ale zároveň podnikatele, kteří mají se svým nápadem reálnou šanci uspět.

   

Strana 1 z 168