Brněnský kancelářský trh úspěšně bojuje s propadem poptávky během koronaviru

Praha, 8. července 2020 – Brněnský kancelářský trh zaznamenal v loňském roce rekordní pronájmy prémiových kancelářských prostor. Poptávku vedly jak lokální společnosti, tak mezinárodní korporace, pro jejichž byznys není rozhodující sídlo v hlavním městě. Většina nově uzavřených smluv se rekrutovala ze sektoru IT & high-tech (55 %), s odstupem následovaly stavební a dopravní společnosti (11 %) a dále poradenské společnosti (8 %). Jak si dosud rostoucí trh poradí s dopady pandemie koronaviru? Aktuální situaci komentují odborníci z realitně-poradenské společnosti CBRE.

   

Mezinárodní strojírenský veletrh se letos v Brně kvůli koronaviru neuskuteční

Brno, 29. června 2020 – Tradiční Mezinárodní strojírenský veletrh konaný pravidelně od roku 1959 na výstavišti v Brně se v letošním roce neuskuteční. Dne 25. června 2020 o tom rozhodlo představenstvo společnosti Veletrhy Brno. Stalo se tak na základě důkladného zvážení všech faktorů a rizik spojených s konáním veletrhu včetně vyhodnocení aktuálních pravidel pro konání veletrhů a hromadných akcí. Bude tak přerušena tradice veletrhu, který se v poslední dekádě vyprofiloval na největší průmyslový veletrh ve střední Evropě.

   

Brno bude mít kreativní hub KUMST, otevře na podzim

Brno, 29. června 2020 - Po dvou letech intenzivních příprav se v Brně na ulici Údolní otevře kreativní hub KUMST. Nabídne zázemí pro kreativce, které dosud v Brně chybí. Jeho cílem je propojit profesionály napříč kreativními odvětvími, rozvíjet jejich schopnost živit se tvorbou a podporovat tím i ostatní odvětví. Sídlit bude v Údolní ulici číslo 19, kde měla do roku 2016 ateliéry FAVU VUT.

   

Socialbakers se daří, v Brně otevírají nové vývojové centrum

Brno, 18. června 2020 – Socialbakers patří s 500 zaměstnanci a obrovskými globálními klienty mezi nejúspěšnější české technologické firmy. Jejich software používá na správu svých aktivit na sociálních sítích každá pátá firma z žebříčku Fortune Global 500 a mezi klienty tak najdeme jména jako Samsung, Walmart, Nestlé nebo Sony.

   

Část prodejců pro Brněnské Vánoce se o stánky utká v elektronické aukci

Brno, 16. června 2020 – V pondělí 15. června odstartoval výběr všech prodejců pro další ročník Brněnských Vánoc. Organizátor festivalu, TIC BRNO, přichází s novinkou, tedy s elektronickou dražbou pro vybrané typy stánků.

   

Brňan Ľubomír Kobéda s kváskovými balíčky vítězem T-Mobile Rozjezdů

Brno, 10. června 2020 – Desátý ročník soutěže T-Mobile Rozjezdy zná své vítěze. Vítězem regionálního kola i republikového finále je Ľubomír Kobéda z Brna, vyrábějící balíčky pro domácí pečení kváskového chleba. Druhé místo na jižní Moravě obsadil Lukáš Souček s pomůckou pro rodiče malých dětí jménem Potty Tabs (z Kobylí). Bronz získaly hned dva projekty: logopedická aplikace Edudadoo Adama Vlčka (Brno) a vzdělávací aplikace Mathman Jana Malouška (Třebíč). O podporu odborníků se na jižní Moravě ucházelo 57 nápadů, nejčastěji z oblasti designu, IT, hobby nebo gastronomie.

   

Výstavbou nového kotle v Brně uspoří SAKO významné množství vody

Brno, 9. června 2020 – Nová spalovenská linka v areálu SAKO Brno, jejíž záměr schválili brněnští radní, dosáhne vedle úspory energie také výrazné šetrnosti z hlediska nakládání s vodou. SAKO Brno totiž přichází s unikátním konceptem kondenzace vodních par pomocí kondenzátoru spalin.

   

Brno podpoří projekt Kontakt-Kontrakt na pomoc malým a středním podnikům

Brno, 8. června 2020 – Pomoci uspět místním malým a středním podnikům na trhu, podpořit konkurenceschopnost, inovace a obchodní příležitosti jihomoravských firem a jejich spolupráci v kontextu současné krizové situace a následně co nejrychleji rozhýbat podnikání. Takové ambice má projekt nazvaný Stálá kooperační a asistenční platforma Kontakt-Kontrakt, který brněnští radní doporučili zastupitelům finančně podpořit částkou dva miliony korun.

   

Brno plánuje odpustit nájem městských nebytových prostor za dobu epidemie

Brno, 2. června 2020 – Už 23. března schválili brněnští radní, že nájemci městských nebytových prostor nesvěřených městským částem mohou nájemné za období od 12. 3. do 30. 6. uhradit se zpožděním. Šlo o jednu z forem podpory podnikatelů zasažených vládními nařízeními. Datum, do kterého by za to město neúčtovalo žádné sankce, bylo stanoveno na 31. 7.

   

Strana 1 z 154

Veletrhy, konference a semináře

<<  Březen 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  4
  9101112
16171819202122
23242526272829
30     
Nejbližší akce

Žádné události

prehled_vinotek_v_Brne3-FIN

Tiskárna Brno (CCB)
Šalina 300x250