Studenti VUT využívají při výrobě formulí i 3D technologie od MCAE

Brno, 18. dubna 2019 – Tým Formule Student TU Brno Racing brněnského VUT je znám již řadu let. Studenti se podílejí na vývoji a výrobě monopostu pro tuto kategorii, aby s ním změřili své síly v prestižní, mezinárodní soutěži technických univerzit.

   

HUTIRA jmenovala nového ředitele a oznámila další změny

Brno, 14. dubna 2019 – Společnost HUTIRA, přední český dodavatel a výrobce zařízení z oblasti plynárenství, vodárenství a energetiky, oznámila nové strategické změny ve své struktuře. Ke dni 1. 4. 2019 byl novým ředitelem společnosti HUTIRA – BRNO, s.r.o. jmenován Radek Kundrata (na snímku), jenž doposud zastával funkci výkonného ředitele. Dosavadní ředitel společnosti Ivo Hutira ml. nadále zůstává jednatelem společnosti.

   

Studenti se mohou ucházet o stáže u Tescanu

Brno, 9. dubna 2019 – Výrobce elektronových mikroskopů TESCAN spustil Internship program, jehož prostřednictvím chce získávat mladé talenty i popularizovat elektronovou mikroskopii mezi studenty. Stáže pro studenty fungovaly již řadu let, ale letos se na ně firma zaměřuje ještě intenzivněji.

   

Profesia days Brno nabídnou příležitosti i inspiraci v pracovní oblasti

Brno, 4. dubna 2019 – Profesia days budou letos poprvé kromě Prahy i v Brně. A to už brzy – v druhém dubnovém týdnu, konkrétně 11. dubna na brněnském výstavišti. Nabídnou širokou škálu inspirativních podnětů pro všechny, kteří se aktivně starají o svůj kariérní a osobnostní rozvoj, ale i pro ty, kteří se na pracovním trhu teprve potřebují rozkoukat. Které osobnosti zde nabídnou své zkušenosti?

   

Brno a Berlín spojila nová pravidelná letecká linka

Brno, 4. dubna 2019 – Dvakrát týdně spojí od 2. dubna Brno a Berlín nová pravidelná letecká linka. Z Brna-Tuřan na letiště Berlín Schönefeld bude létat jako součást letního letového řádu společnosti Ryanair na rok 2019. Pro Jihomoravský kraj a město Brno je to další z dílčích úspěchů ve snaze zvýšit počet pravidelných linek z krajského letiště.

   

Brněnský Impact Hub slaví 4. narozeniny, stále je největší v Evropě

Brno, 2. dubna 2019 – Největší v Evropě a druhý největší na světě. Těmito přívlastky se pyšní brněnský Impact Hub, který je součástí stejnojmenné coworkingové sítě. Ve čtvrtek 4. dubna si jeho členové připomenou 4 roky od rozjezdu jihomoravské komunity. Připraven je speciální narozeninový program.

   

Na místě OC Dornych vyroste nový veřejný prostor a šest menších budov

Brno, 21. března 2019 – Skupina Crestyl představila novou koncepci území, na kterém nyní leží brněnské obchodní centrum Dornych. To Crestyl koupil předloni od společnosti Tesco a od té doby intenzivně pracuje na komplexním řešení jeho nové podoby. Současnou budovu nahradí za několik let částečně zastřešený volně přístupný veřejný prostor s novým náměstím uprostřed a několika menšími budovami kolem něj, ve kterých budou hotel, nájemní bydlení, kanceláře, restaurace, obchody i služby.

   

Strana 1 z 178