Žebětínský rybník projde revitalizací

Brno, 17. října 2023 - Městská část Brno-Žebětín se věnuje projektu rekonstrukce a vyčištění Žebětínského rybníka, který je již nějaký čas zaneprázdněn bahenním usazením a postupným zarůstáním rákosím. Tento projekt je prováděn ve spolupráci s Agenturou ochrany přírody a krajiny a pozemkovým úřadem, který má zodpovědnost za hráz a bezpečnostní přeliv hráze rybníka. Začít stavět by se mělo příští rok. Odhadovaná cesta revitalizace se odhaduje až na 7 milionů korun.

rakos vazka

„V současné době probíhá finální fáze projektové přípravy, včetně získání potřebných stanovisek od relevantních státních orgánů. Cílem je získat finanční podporu z fondu životního prostředí a Jihomoravského kraje. Rybník, který je zároveň přírodní památkou, vyžaduje zvláštní pozornost a ohled na obojživelníky, což bude zahrnuto v celém procesu. Stavební práce plánujeme na příští rok a budou probíhat od konce října do poloviny února roku 2025. Očekávaná celková cena této rekonstrukce a vyčištění rybníka se odhaduje na 6 až 7 milionů korun,“ uvedl starosta MČ Brno-Žebětín Vít Beran (KDU-ČSL).

Rekonstrukce Žebětínského rybníka je důležitým krokem pro zachování krásné přírodní památky. Městská část chce zlepšit jeho ekologickou rovnováhu a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům Žebětína. Tento projekt je součástí úsilí vedení městské části o udržitelné životní prostředí a ochranu přírody.

Foto: Ingimage


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...