ND Brno poprvé uvede Rossiniho Popelku

V pátek 21. května bude mít v brněnském Mahenově divadle premiéru jedna z nejtěžších oper italského hudebního skladatele Gioacchina Antonia Rossiniho Popelka. Opera byla uvedena na těch nejprestižnějších hudebních scénách, v Brně se však bude hrát poprvé.

Slovinský režisér Rocc, šéf Janáčkovy opery Národního divadla Brno, se rozhodl zachovat co nejvíce z původnosti díla, které vzniklo již roku 1817. To ale neznamená, že by divák nemohl být překvapen příběhem, vzhledem k tomu že verzí Popelky existuje celosvětově asi 300. Rossiniho Popelka nemá, na rozdíl od zpracování na která je český divák zvyklý, macechu, ale nevlastního otce. Ten se snaží překazit princovu lásku k dívce, do které se zamiloval nejen pro její půvabný vzhled, ale především pro její krásnou duši. Pomoci musí předmět zanechaný na slavnosti, který však není střevíček…Popelka je ale i v tomto zpracování pohádka, takže špatného konce se diváci obávat nemusejí.


 


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...