Hrad Veveří a Rakovec propojí šestikilometrová cyklostezka

Brno, 21. července 2019 – Projektový záměr na vybudování nové cyklistické stezky schválili brněnští radní . Vzniknout by měla na pravém břehu Brněnské přehrady v úseku mezi Rakovcem a hradem Veveří. Celkem město vybuduje 6 kilometrů stezky o šířce 3 metry včetně inženýrských sítí a potřebných opěrných zdí a propustku.

kolo detail cyklostezka

„V posledních letech výrazně vzrostla cyklistická doprava v Brně. Zvláště přehrada je hojně vyhledávanou oblastí. Na kole sem jezdí nejen místní, ale také turisté. Propojení Rakovce a lávky pod hradem Veveří dlouhodobě chybělo,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Jihomoravský kraj zahájil přípravu rekonstrukce silnice II/384 s předpokladem pokračování projektové přípravy trasy od hradu Veveří směrem k Brnu. Už v loňském roce uzavřeli zástupci kraje a města rámcovou dohodu o spolupráci při koordinaci, přípravě a realizaci stavby zmíněné komunikace, cyklostezky mezi hradem Veveří a Rakovcem a cyklostezky Svratecká.

Celková investice by podle odhadů měla být necelých 86 milionů včetně majetkoprávního vypořádání a projektové přípravy. Ve hře jsou tři možné varianty výsledné podoby cyklostezky. Dvě se liší jen nepatrně v některých úsecích. Třetí počítá s mostem přes přehradu. Toto alternativní řešení by ale navýšilo celkovou cenu o 40 milionů korun.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...