ZŠ Pastviny čeká přístavba nových učeben a rekonstrukce bazénu

Brno, 20. ledna 2019 – Základní školu na ulici Pastviny v městské části Komín čekají stavební práce, díky nimž vznikne přístavba s novými třídami nebo se opraví školní bazén. „Kromě rekonstrukce a modernizace školního bazénu dojde k úpravě bazénové technologie a také se zrekonstruují části stávajících prostor. Nástavbou a přístavbou pak škola získá další učebny,“ uvedl Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství a sportu.

zs pastviny bazen

Díky nástavbě vznikne šest odborných tříd: informačních technologií, matematiky, přírodovědy a tři jazykové učebny. Dvoupodlažní přístavba zajistí v prvním podlaží nové vstupní prostory pro žáky a ve druhém pracovní kout a zázemí pro pedagogy.

Součástí zakázky je vybudování nového vstupu ze severní strany objektu. K zajištění bezbariérového přístupu do školy bude přistavěn výtah. Zároveň se v areálu školy upraví venkovní prostranství a zrekonstruuje se také školní dvůr. Žáci se tak mohou těšit na nové stojany na kola, herní prvky s bezpečnostní dopadovou plochou nebo na lavičky pro posezení.

„Stavební práce by mohly začít na jaře letošního roku a potrvají maximálně 180 dní. Jejich předpokládaná hodnota je 33,5 milionu korun. Většinu výdajů, přesněji řečeno 90 %, pokryje dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. Přesné kofinancování města a městské části bude zřejmé po ukončení všech výběrových řízení, která jsou součástí projektu,“ dodal Jaroslav Suchý.

 


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...