Botanická zahrada rozkvete kosatci na výstavě Iris 2010

V prostorách Botanické zahrady a arboreta Mendelovy univerzity v Brně – Černých Polích bude od pátku 21. května do pondělí 24. května otevřena výstava kosatců Iris 2010.
„Ve výstavní hale hlavní budovy a na venkovních záhonech části zahrady bude k vidění asi čtyři sta kultivarů a semenáčů velkokvětých jednobarevných kosatců bílých, žlutých, modrých, hnědých, méně častých růžových a oranžových, ale i vícebarevných. V pěti velkých elipsách je zde vysázen průřez kultivary vysokých kosatců Iris x barbata uspořádaných do skupin podle barev a doby vyšlechtění. Jedna elipsa je věnována sbírce kosatců, které získaly v USA Dykesovu medaili, která je udělována vždy pouze jednomu kosatci za rok, a dále semenáčům a novým kultivarům od našich i světových šlechtitelů,“ popisuje expozici Tomáš Koloušek, vedoucí Botanické zahrady a arboreta. Po dobu výstavy bude přístupný celý areál zahrady s rozkvetlými keři a časně kvetoucími trvalkami a skupiny návštěvníků zde budou provázet průvodci. Výstava je otevřena denně od 9 do 18 hodin.

kosatec.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...