Den Brna budeme letos slavit dva víkendy

Brno, 7. srpna 2018 - Památné obléhání Brna Švédy v roce 1645 se letos dočká nejdelší oslavy. Den Brna začne 11. srpna duchovním víkendem na Petrově a zakončí ho až 18. srpna historická bitva na Špilberku. Týden mezi nimi bude patřit doprovodnému programu, který si užijí i děti.

den brna 1832

Letošní Den Brna bude mít dva hlavní programové proudy – duchovní a bitevní. Díky Biskupství brněnskému začne na Petrově, kde je přichystaný bohatý program výstav, vstupů do expozic, večerní vyhlídky z věže Petrova a spousty dalšího. Návštěvníci budou moci spatřit vzácný obraz Madony z Veveří, ochutnat exotické dobroty v restauraci L’Eau Vive, seznámit se s historickými řemesly a kontemplovat při bohoslužbě za město Brno, jeho obyvatele i jeho hrdinné obránce.

den brna 1 1832

Následující víkend proběhne na Špilberku divácky atraktivní bitevní klání v dobových kostýmech v režii Muzea města Brna a Společnosti 1645. Ukáže se 17 šermířských či historických válečných skupin a městem projde vojenský pochod, aby položil věnec u hrobu Raduita de Souchese v kostele sv. Jakuba. Program počítá i s tříhodinovým poobědovým pásmem soutěží pro děti, které se chtějí do oslavy aktivně zapojit.

den brna 2 1832

Na děti myslí také doprovodný program, který během týdne oba víkendy spojuje. 5 razítek za splnění aktivit jim získá glejt právoplatného obránce města. Pro rodiče je přichystaná bohoslužba a koncert na Petrově, vernisáž komiksu Obrana Brna a tematické večerní prohlídky brněnského podzemí.

Foto: Michal Růžička


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...