Na České a Hlavním nádraží vzniknou nové bezplatné wifi hotspoty

Brno, 21. září 2017 – Rada městské části Brno-střed schválila další dvě lokality pro veřejnou wifi v centru Brna. Jedná se o přestupní uzel MHD na ulici Nádražní a přestupní uzel MHD na zastávce Česká na ulici Joštova. Městská část Brno-střed tak bude první, kde budou nové hotspoty v rámci magistrátního projektu zřízeny, další městské části budou následovat.

wifi zdarma brno ceska jostova nadrazni

„O rozšíření stávajících lokalit usilujeme už dva roky, jsme rádi, že Rada města Brna konečně minulý týden schválila potřebné podklady, aby TSB mohlo vysoutěžit hardware i dodavatele dat. Zde jsme se snažili magistrátu pomoct, předběžně jsme vyjednali s jedním z providerů, že data v potřebném objemu dodá zdarma, avšak dodávka těchto služeb ještě bude muset projít veřejnou zakázkou,“ říká Svatopluk Bartík, člen Rady MČ Brno-střed pro věci legislativně-právní a informatiku.

Nabídka providera garantuje připojení pro občany zdarma za podmínky využití maximálně 200 MB na jednoho uživatele a jeden den, a má být garantována přenosová rychlost 2/2 MB pro každého připojeného.

Celkem tak bude v centru Brna možné brzy využít wifi připojení zdarma na pěti místech. Kromě dvou nových lokalit je wifi zdarma už dostupná také na náměstí Svobody, Zelném trhu a zadní části Jakubského náměstí. Tyto wifi provozují Technické sítě Brno a.s.


Související články:
honor 50

Tipy pro péči o váš smartphone

Mnoho lidí považuje mobilní telefon za jeden ze svých nejcennějších věcí. Obsahuje stovky vzpomínek, včetně fotografií, kontaktů, zpráv a dokonce i videí. Je proto důležité vědět, jak se o naše telefony starat, aby vydržely co nejdéle. Smartphony vydrží v průměru dva až tři roky, ale pokud se o ně správně staráte, mohou žít déle. Svůj smartphone můžete chránit před poškozením a smrtí dříve, ne...