Dva v jednom: Brno čeká modernizace kontejnerů na sklo

Brno, 2. března 2017 - Společnost SAKO začala od 1. března s obměnou kontejnerů na sklo na celém území města Brna. Do konce dubna chce nahradit více než 800 původních zelených pronajatých kontejnerů za 410 vlastních nových, tzv. DUO kontejnerů v zelenobílé barvě. Místo dvou kontejnerů začnou obyvatelé Brna využívat k odkládání bílého i barevného skla pouze jeden rozdělený na dvě komory.

recyklace lahve plast

„Cílem tohoto opatření je zejména úspora plochy, kterou v současnosti kontejnery zabírají. Jejich kapacita přitom zůstane stejná,“ uvádí generální ředitel SAKO Brno Jiří Kratochvil.

Rozhodnutí o výměně předcházela pečlivá analýza a optimalizace sběrné sítě prováděná v úzké spolupráci s odborem životního prostředí Magistrátu města Brna. „Od 1. dubna bude upraven počet kontejnerů a frekvence svozu tak, aby se kontejnery nepřeplňovaly,” upřesnil Kratochvil a dodává, že zároveň s obměnou sběrné sítě na sklo začne SAKO od 1. dubna všechny kontejnery vyvážet vlastními silami. „Doposud jsme zajišťovali svoz skla našimi vozy pouze v případech podzemních kontejnerů a skla vytříděného ve sběrných střediscích odpadu,“ doplnil Kratochvil.

Chystané změny přinesou také možnost lépe řídit kvalitu této služby. „Umožní rychlejší reakci na provozní požadavky a efektivnější využití svozové techniky. Věříme, že změnu k lepšímu ocení i občané Brna,“ dodal náměstek primátora Martin Ander.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...