MENDELU do půlky srpna přijímá přihlášky na vybrané studijní obory

Brno, 5. srpna 2016 – Zájemci o studium na Mendelově univerzitě v Brně mají stále možnost podat přihlášku k některým oborům. Univerzita vyhlásila přijímací řízení u zcela nových oborů Správa zeleně a Floristická tvorba. Do 15. srpna mohou podávat přihlášky zájemci o studium na Zahradnické fakultě Mendelovy univerzity v Brně. Ta vypsala druhé kolo přijímacího řízení u standardních oborů a zcela nově také u oborů Správa zeleně a Floristická tvorba.

mendelu kvetinarstvi prihlasky obory

„Obor Floristická tvorba v bakalářském stupni studia je v České republice nový a zcela unikátní, snažíme se tak přiblížit profesnímu vzdělávání floristů v Německu či dalších západních zemích, kde se tento obor vyučuje samostatně,“ uvedl Jiří Martinek, proděkan Zahradnické fakulty. Studenti získají kromě oborově zaměřených znalostí a dovedností také základy ekonomicko-právních disciplín se zaměřením na komerční sféru. Naučí se také vytvářet složitá a rozsáhlá květinová díla.

Další obor otevřený i v druhém kole přijímacího řízení vzdělává odborníky pro oblast správy zeleně zajišťované na městských a obecních úřadech a správách významných objektů zahradní a krajinářské architektury.

„V těchto oblastech se v praxi setkáváme s určitými nedostatky. Obor tak vychází vstříc obecním samosprávám a vytváří možnost pro systémové vzdělávání správců zeleně,“ uvedl proděkan Zahradnické fakulty Jiří Martinek. Studenti se budou věnovat biologicko-technologickým a právně-ekonomickým předmětům, získají základy z oboru práva, potřebné znalosti z ekonomiky veřejné správy i zkušenosti z praktických kurzů.


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...