U přehrady vyrostou veřejná grilovací místa

Brno, 27. dubna 2016 - Po úspěchu projektu zlepšení kvality vody v Brněnské přehradě znatelně narostl počet jejích uživatelů a návštěvníků. Město proto rychle zareagovalo výstavbou nových veřejných WC, převlékáren a sprch, dětských prolézaček, hřišť a multifunkčních sportovišť. Pro zvýšení atraktivity okolí přehrady nyní město plánuje otevřít na plážích čtyři veřejná grilovací místa, a to v lokalitách Rokle, Pod Dymou, na Kozí Horce a Sokolském koupališti. Na území města Brna přitom žádné takové podobné zařízení není.

gril brno prehrada grilovaci mista verejna

Grilovací stoly s ohništěm a rošty budou navrženy s ohledem na maximální ochranu proti vandalismu, odcizení a nepříznivému počasí. Vzorem se staly veřejné grilovací stoly běžně fungující v parcích dánské metropole Kodaně. Ke standardnímu vybavení místa bude patřit také stůl s lavicemi.

Investice do čtveřice grilovacích míst vyjde na zhruba čtvrt milionu korun, provozní náklady jsou odhadovány na maximálně 100 tisíc Kč ročně. Správcem zřízených veřejných grilovacích míst bude společnost Lesy města Brna, a. s, která se stará o pláže na Brněnské přehradě a spravuje všechna ostatní rekreační zařízení v lokalitě.

Zdroj: MMB


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...