V kině Art můžete spatřit Něco ze Švankmajera

Sedm květnových večerů můžete strávit ve společnosti filmů českého režiséra Jana Švankmajera, jednoho z nejuznávanějších animátorů světové kinematografe. Pro nezaměnitelnou tvorbu tohoto tvůrce je charakteristická především inspirace surrealismem a kombinace animace všedních předmětů s živou hereckou akcí.
Přehlídka nazvaná Něco ze Švankmajera, probíhající v brněnském kině Art (3.–9. 5. ve 21 hodin) nás seznámí s téměř úplnou Švankmajerovou filmovou tvorbou: první dva večery budou věnovány jeho raným i pozdějším krátkometrážním snímkům, mezi jiným uvidíme tituly Byt, Zahrada, Don Šajn, Kyvadlo, jáma a naděje, Do pivnice, Jídlo či Konec stalinismu v Čechách. Chybět nebude ani jeho první celovečerní snímek – osobitá variace Carollovy Alenky v říši divů Něco z Alenky nebo hodně netradiční zpracování faustovského tématu Lekce Faust. Dlouhometrážní tvorbu autora doplní černá groteska o novodobých vášních a perverzích Spiklenci slasti, do podoby groteskního hororu převedená pohádka o nenasytném dítěti Otesánek a originální zpracování dvou povídek Edgara Allana Poea do podoby alegorie současného světa Šílení. V současnosti připravuje Švankmajer svůj nový snímek nazvaný Přežít svůj život (teorie a praxe), který bude do kin uveden ve druhé polovině tohoto roku.

otes.gif

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...