Kariérní centrum PEF MENDELU bude více než poradna

Brno, 10. září 2013 - Až 65 % úspěšných absolventů všech vysokých škol v České republice své první zaměstnání nachází mimo studovaný obor nebo pod úrovní svého vzdělání. Kariérní centrum, zahajující svou činnost v září 2013, bude novým nástrojem Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity (PEF MENDELU) pro podporu zaměstnanosti svých studentů a absolventů. Jeho cílem je zvyšování počtu kvalitních studentů, jejich připravenosti pro trh práce, podpora jejich správné volby prvního zaměstnání a úspěšného provázání s potenciálními zaměstnavateli.

MENDELU

„Vznik kariérního centra je především odpovědí na současnou situaci na trhu práce. Cílem fakulty je studenty nejen kvalitně vzdělávat, ale také jim pomoci najít adekvátní uplatnění v praxi. Utváření vazby mezi studentem a zaměstnavatelem z oboru již v průběhu studií je efektivní cesta, jak tento cíl podpořit,“ uvedla Jana Stávková, děkanka fakulty.

Na rozdíl od jiných běžných center bude kariérní centrum nabízet nejen služby z řad odborníků působících na fakultě, ale i služby externích poradců. „Inspirováni vývojem a novými trendy z této oblasti bude spektrum činností našeho centra zaměřeno nejen na poradenství v oblasti zaměstnanosti. Bude se stejnou měrou soustřeďovat i na poradenství osobnostního rozvoje. Pořádat vzdělávací semináře, přednášky a také nabízet odborné psychologické služby. Chceme studentům pomoci jednoduše odpovědět na otázky: jakou pozici zvolit, pro jakou firmu, jaké platové ohodnocení, a být jim plně k dispozici i v případě dalších otázek,“ dodává Hana Pindryčová, vedoucí KC PEF MENDELU.

Činnost kariérního centra PEF MENDELU bude zahájena od začátku nadcházejícího semestru (září 2013). Studenti a absolventi fakulty budou mít navíc všechny služby zdarma.

(red)


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...