Festival EkoBiograf míří do kina Art již pošesté

Další ročník festivalu EkoBiograf byl zahájen tento týden v Brně. Letos nabízí dokumentární filmy ve čtyřech tematických dnech (19.–20. dubna a 26.–27. dubna). Přehlídku filmů, která probíhá ve velkém sále kina Art, pořádá Nadace Veronica ve spolupráci s Hnutím Duha a studenty humanitní environmentalistiky Masarykovy univerzity.
Každý promítací den je věnován určitému tématu. V prvním bloku festivalu budou uvedeny filmy o vodě a vodních válkách v rámci (Ú)vodního dne a osvěžující Ekohity roku 2009, kde se představí vítěz Ekofilmu 2009 Architekt odpadu a obrazová báseň Domů (Home).
Ve druhém promítacím bloku, který proběhne v kině Art o týden později, se Jedovatý den zaměří na jedy a pesticidy. Festival zakončí mimo jiné nový dokument Lindy Jablonské Experiment Z, který podrobuje pokusu rodiny známých osobností (například domácnost Vieweghů). Některé projekce doplní tematické besedy.
Více informací o festivalu a besedách na stránkách www.ekobiograf.cz.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...