V Brně probíhá sedmý ročník Dnů evropského filmu

Přehlídka toho nejlepšího, co za poslední dva roky přinesla evropská kinematografie, zavítá ve dnech 23. až 29. dubna do brněnského Sálu B. Bakaly. Diváci se budou moci těšit na řadu snímků oceněných na prestižních filmových festivalech a neměli by si nechat ujít příležitost vidět filmy, které nejsou dostupné v běžné nabídce kin.
Festival zahájí německý film Soul Kitchen, který natočil miláček publika Fatih Akin, podepsaný pod snímky Proti zdi či Na druhé straně. Na festivalu v Benátkách film dostal zvláštní cenu poroty. Španělsko bude zastupovat film Camino ověnčený řadou cen z prestižních filmových festivalů. Druhý den festivalu bude na programu nejlepší německý dokument roku Továrna na prachy, který sleduje tok peněz v celosvětovém finančním systému.
Mistrovsky natočená italská komedie Oběd v polovině srpna se pyšní cenou za nejlepší film festivalu v Benátkách. Polsko budou zastupovat dva filmy - válečné drama Malá Moskva, ve kterém kromě důstojnických uniforem nechybí vášeň a cit, druhým polským filmem je Popiełuszko. Svoboda je v nás. Film představí osobnost, která se stala obětí komunistické zvůle i symbolem odvahy a boje proti totalitě. Dále budou v programu zastoupeny kinematografie Slovinska, Francie, Německa, Portugalska a několik koprodukčních snímků.
Program brněnské části festivalu najdete na www.eurofilmfest.cz/brno.

zbeh_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...