Výstavu Zlato Inků v dubnu doplní i přednášky cestovatelů

Úspěšná výstava „Zlato Inků - 1000 let prokletí” na hradě Špilberku ve spolupráci s partnerem výstavy CK Livingstone nabízí v dubnu zajímavý doprovodný program. V rámci moderovaných přednášek, které se budou konat každé dubnové úterý, přiblíží zájemcům o jihoamerický kontinent a místní kulturu dané téma vždy jedna z legendárních českých osobností z řad cestovatelů, dobrodruhů a jiných uznávaných profesionálů. „Chtěli bychom zájemce o mystický a bájný svět Inků konfrontovat se současným stavem tamní společnosti, přetrvávajícími zvyky a aktuálními problémy místních i celého kontinentu; a nabídnout jim na tuto oblast ucelený pohled. Návštěvníci se mohou těšit na to, že naši hosté se s nimi rádi a nezaměnitelným způsobem podělí o své jedinečné zážitky z cest a získané zkušenosti,“ upřesnil Roman Valla z agentury Ogilvy&Mather Morava, organizátora akce.
Doprovodné tématické přednášky se budou konat v prostorách hradu Špilberk v Gotickém sále, a to každé dubnové úterý od 18 hod. Vstupenky na přednášky budou k zakoupení na pokladnách hradu Špilberk do 17.00 hod a v Gotickém sále do 18.00 hod pouze v den konání akce.

inko.gif

Doprovodný program výstavy Zlato Inků – 1000 let prokletí

6.4. BOLÍVIE – EKVÁDOR
Přednášející: Zdeněk Dingo Hrubý
(botanik, lesník a ekolog)

13.4. ŠAMANSKÉ OBŘADY PERU
Přednášející: Zuzana Gavlasová
(cestovatelka, výtvarnice, kunsthistorička, lingvistka a bubenice na jembée)

20.4. ANTARKTIDA I PATAGONIE
Přednášející: Rudolf Švaříček
(cestovatel, fotograf, spisovatel, horolezec a dobrodruh)

27.4. ZOOMBIE, WOODOO A ČERNÍ BOHOVÉ LATINSKÉ AMERIKY
Přednášející: Miroslav Stingl
(cestovatel, spisovatel, publicista a etnolog)

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...