JAMU pořádá Mezinárodní SETKÁNÍ/ENCOUNTER.

Mezinárodní festival divadelních škol tradičně pořádá Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Spolupořadateli jsou Centrum experimentálního divadla, příspěvková organizace a Divadlo Bolka Polívky. Uměleckým ředitelem festivalu je prof. Petr Oslzlý. Na organizaci festivalu pracují studenti DIFA JAMU pod vedením pedagogů. Festival je realizován díky finanční podpoře statutárního města Brna, Jihomoravského kraje, Ministerstva kultury České republiky a International Visegrad Fund. Akce se koná pod záštitou České komise pro UNESCO, ministra kultury České republiky, hejtmana Jihomoravského kraje, primátora statutárního města Brna a rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Svým rozsahem a kvalitou se jedná o jeden z nejprestižnějších festivalů svého druhu v Evropě.

Divadlo2.jpg

Cílem festivalu je zprostředkovat mezinárodní setkávání studentů, pedagogů a divadelníků, vzájemná výměna zkušeností a rozvoj diskuze o budoucnosti vysokoškolských vzdělávacích programů zaměřených na divadelní práci.

    Motto festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2010 zní „Mýtus setkání." Motto odráží fakt, že v roce 2010 festival oslaví 20 let své existence, což je číslo úctyhodné a zároveň pro všechny účastníky trochu slavnostní, přinášející s sebou určitou „mýtickou“ atmosféru. Letošní ročník si klade za cíl ještě více se přiblížit veřejnosti a především mladým lidem, a to hlavně prostřednictvím internetových stránek http://www.encounter.cz a www.facebook.com/setkani, kde mohou návštěvníci najít vždy aktuální informace.
V letošním roce se festivalu účastní celkem 15 divadelních škol, z toho zcela poprvé školy z Kolumbie a Turecka.

Letos se návštěvníci mohou těšit na představení následujících divadelních škol:

·    Janáčkova akademie múzických umění v Brně, Brno, Česká republika
·    Akademie múzických umění, Praha, Česká republika
·    Vysoká škola múzických umení, Bratislava, Slovensko
·    The Polish National Film, Lodź, Polsko
·    Universidad de Antioquia, Facultad de Artes, Medellin, Kolumbie
·    Folkwang University Essen, Essen, Německo
·    Helsinki Metropolia University of Applied Sciences, Helsinky, Finsko
·    Reduta-Berlin The Theatre and Film Acting School, Berlin, Německo
·    Saint-Petersburg State Theatre Arts Academy, Petrohrad, Rusko
·    Royal Academy of Dramatic Arts, Londýn, Velká Británie


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...