Noc snů v brněnské zoo!

Brno, 1. června 2012 – Noc snů, to je název akce v brněnské zoo, která výjimečně není určena široké veřejnosti, ale handicapovaným dětem. Prvního června od 18.00 do 22.00 tak mohou pozvané děti i jejich rodiče prožít výjimečný večer mezi zvířaty, spojený s bohatým doprovodným programem.

zirafa-01

Noc snů (Dreamnight at the Zoo) je mezinárodní akce, které se účastní zoo celého světa vždy první pátek v červnu a je určena pro děti, které jsou chronicky nemocné nebo postižené. První Noc snů se uskutečnila v roce 1996 v Zoo Rotterdam pro děti z Kliniky dětské onkologie. Zakladatelem a předsedou je Peter van der Wulp ze Zoo v Rotterdam.

Pozvané děti mají tento večer vstup do zoologické zahrady zdarma, a to i s rodiči a sourozenci. Stávají se tak jedinými návštěvníky zoo. V ČR se k této akci připojila v roce 2004 Zoo Děčín a v roce 2005 Brno, postupně se připojují další české zoo.

Noc snů se v Zoo Brno koná letos poosmé. Pro všechny jsou připraveny pohádky, hudební vystoupení, speciální komentovaná krmení, jízdy na ponících, malování na obličej nebo ukázky westernového ježdění a práce s koňmi, práce hasičů JMK, psovodů Městské policie Brno atd.

Na zvídavé otázky budou dětem odpovídat chovatelé Zoo Brno.


Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...