Nové centrum vylepší podobu Nádražní

Brno, 13. dubna 2012 - V lednu tomu bylo deset let, co vyhořela budova kasina na Nádražní ulici. Po požáru, který si tehdy vyžádal dva životy zasahujících hasičů, budova do loňského roku chátrala a byla jen nechtěným útulkem narkomanů a bezdomovců. Navíc se o objekt vedl dlouholetý majetkoprávní spor mezi městem Brnem a soukromou firmou Porta Brno Plus. Ledy se hnuly až loni na jaře, kdy aktéři sporu podepsali dohodu, která umožnila, aby se s domem hrůzy začalo něco dít. Porta Brno Plus nechtěla do domu investovat a prodala jej dále současnému vlastníkovi společnosti PZ Projekt. Ta se rozhodla v zanedbané budově vytvořit nové obchodní centrum, musela však nejdříve vyřešit problémy se stánkaři v nádražním podchodu, bez čehož vlastní rekonstrukční práce nemohly začít.

nadrazi-01

Novou podobu objektu vytvořili architekti z projekční kanceláře Ika Brno. „Budova má sloužit komerčním účelům a bude v ní supermarket, obchody, restaurace a další služby. Zvažovali jsme i kanceláře, ale v jejím okolí není dostatek parkovacích míst," řekl ředitel společnosti PZ Projekt Zdeněk Filípek. Architekti ve svém návrhu také museli zachovat průchodnost podchodu v suterénu a přízemí budovy pro pasanty a cestující, kterých tudy projde denně kolem třiceti tisíc.

nadrazi-03

Vnější podoba fasády nového obchodního centra se bude vzdáleně podobat architektonickým návrhům z dílny Jana Kaplického a uvnitř bude centrum řešeno podobně jako obchodní dům Omega na náměstí Svobody. Otevření nového centra, na jehož rekonstrukci se již začalo intenzívně pracovat, by se mělo uskutečnit letos se začátkem předvánočních nákupů.

nadrazi-02

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...