Brněnský Campus se rozrůstá

Brno, 4. dubna 2012 - První fáze brněnského projektu The Campus byla zahájena v roce 2007 stavbou obchodního centra Campus Square, které uvítalo první zákazníky již v listopadu 2008. Stavební práce první části business parku Campus Science Park pak byly zahájeny v roce 2007 a první nájemci se stěhovali v roce 2009. Business park Campus Science Park a obchodní centrum Campus Square organicky propojují areál Fakultní nemocnice Brno-Bohunice a kampus Masarykovy univerzity s okolními obytnými čtvrtěmi a přispívají tak ke vzniku nového městského centra.

campus-01

To je také jeden z důvodů úspěchu projektu The Campus. Firmy totiž dnes už nehledají jen vyhovující kanceláře nebo maloobchodní prostor určitých parametrů, ale místo, kde jejich provozovna či sídlo budou součástí širšího smysluplného kontextu. Stále častěji zvažují to, jak se jejich zaměstnanci dostanou do práce, kam budou chodit na obědy, zda si budou mít kde nakoupit, kde zasportovat, kde v klidu posedět. Platí to zejména u nadnárodních společností, které proto upřednostňují komplexně řešené projekty, jako je právě The Campus.

campus-02Druhá fáze Campus Science Park již v dubnu

Projekt kromě významných synergií mezi obchodními, výzkumnými a vzdělávacími aktivitami nabízí také ideální polohu v blízkosti centra Brna, ale přitom snadno dostupnou jak z dálnice D1, tak například od brněnského výstaviště BVV. To – spolu s vysokým standardem provedení – je zřejmě důvodem, proč bylo všech 12 tisíc m2 ploch business parku Campus Science Park obsazeno již před koncem minulého roku.

Nájemci Campus Science Park využívají možností, které projekt nabízí: speciální podlahové plochy se zvýšeným maximálním zatížením, modulární řešení umožňující rozdělení prostor na přísně kontrolované čisté prostory a administrativní zázemí, vyčleněné jednoúčelové stoupací kabely a podobně.

Pro velký zájem ze strany nájemců se developer projektu, společnost AIG/LINCOLN, rozhodl realizovat i druhou plánovanou fázi projektu. „Stavební práce další fáze projektu jsme zahájili v červenci minulého roku a počítáme s tím, že novým nájemcům budeme moci prostory předat již letos v dubnu. Budova B bude mít přes 8 tisíc m2 ploch, samozřejmě ve stejně vysoké kvalitě, jakou nabízejí stávající prostory," upřesňuje Steven Tichy, Managing Director společnosti AIG/LINCOLN.

Díky vysoké flexibilitě prostor bude moci nová fáze projektu Campus Science Park nabídnout zázemí všem typům obchodních a servisních aktivit, školicím střediskům, výzkumným laboratořím nebo vývojovým centrům. Jednání s prvními zájemci již developer zahájil.

AIG/LINCOLN
Foto: Tino Kratochvíl, Zdeněk Müller, Lukáš Pelech

Vyšlo v Brno Business & Style