Brno TOP 100 - S větrem v zádech podruhé

Brno, 12. prosince 2011 - V minulém čísle jsme vám pod heslem, které provázelo celý devátý ročník ankety Brno TOP 100, představili několik osobností, jež se umístily v této prestižní anketě poprvé. Dnes vám podobným způsobem chceme představit nováčky mezi oceněnými firmami. Ani v tomto případě nelze mezi nimi najít žádnou viditelnou spojitost. Hlasující vybírali, řečeno moderní terminologií, napříč spektrem.

top100-01

A tak se vedle sebe ocitly zdánlivě tak rozdílné subjekty, jako jsou akciová společnost ENBRA, zabývající se hospodárným nakládáním s teplem, vodou nebo energií, a rockové Rádio HEY. Nebo Jihomoravské inovační centrum, které je jakýmsi inkubátorem pro začínající inovativní firmy, a Cestovní kancelář Livingstone, zaměřená na zážitkové cesty do exotických krajin světa. A zdánlivě opět na úplně jiném pólu stojí poslední dva z nově oceněných firem, Nadace Veronica a kino Art, spravované Turistickým informačním centrem města Brna. Všem oceněným, těm novým i těm tradičním, přejeme dobrý vítr do zad i do nadcházejícího jubilejního desátého ročníku ankety Brno TOP 100.

Nově oceněné firmy představujeme jejich krátkými medailóny

Cestovní kancelář LIVINGSTONE

Cestovní kancelář LIVINGSTONE organizuje poznávací zájezdy do exotických zemí již od roku 1995. S námi se podíváte do celého světa snad vyjma Evropy. V AFRICE jsme dnes ze všech CK nejdále. Máme zde nejrozsáhlejší zkušenosti. Ročně připravujeme desítky zájezdů do východní i jižní Afriky, na safari i za odpočinkem u moře. ASII jezdíme komplexně a úspěšně již přes dvacet let. Země Himálaje se staly téměř naším druhým domovem. Oblast jihovýchodní Asie uspokojí opravdové fajnšmekry a pobyt na bělostných plážích nikoho nezklame! V AMERICE tvoří naši „vlajkovou loď" především jihoamerický kontinent. AUSTRÁLIE nabízí bohatý záběr odlišných akcí, které šikovně vykrývají i Nový Zéland. I na ledový kontinent ANTARKTIDY jsme zrealizovali již slušné množství akcí. Poznávací zájezdy do exotiky jsou zážitkem na celý život. Livingstone pořádá cestovatelské festivaly Kolem světa a GO Kamera, přednáškový cyklus Cestovatelské středy a své sny si plníme i realizací tematických výstav Šangri-la, Tajemná Indonésie a nově přibyla i Afrika.

top100-02

Livingstone s. r. o., Dominikánské nám. 5, 602 00 Brno, Czech Republic
Tel: +420 542 214 645, fax: +420 542 213 219, www.livingstone.cz
Otevírací doba: BRNO: po–pá 9.00–17.00,
setkání s námi v Praze každou středu od 10.30 do 18.00 hod, ve společnosti Orbix na Ječné 39

ENBRA, a. s.

Firma ENBRA, založená v roce 1991 jako česko-rakouská společnost, je nyní vlastněna manželi Boženou a Josefem Brabencovými. Od svých počátků až do současnosti se společnost profiluje v různých oblastech hospodárného nakládání s teplem, vodou a energií. Postupným osvojováním dalších specializací si ENBRA vytvořila zázemí k realizaci nejnáročnějších zakázek bez účasti subdodavatelů nebo firem obvykle spolupracujících při projekcích, montážích nebo servisu zařízení.

Zpočátku se ENBRA orientovala na měření spotřeby studené a teplé vody v bytech a na výrobu zkušeben pro testování vodoměrů. Postupem času se okruh obchodních a zakázkových aktivit rozšířil do oblasti spotřeby vody v průmyslových aplikacích, měření spotřeby tepla, indikace dodaného tepla v bytech, rozúčtování nákladů na vytápění, regulace a hydraulického vyvážení otopných soustav a objektů, dodávek bojlerů, kotlů, kamen a krbů a energetických auditů budov. ENBRA tedy začala nabízet komplexní řešení umožňující dosahovat významných úspor spotřeby paliv, energií a surovin, a tím přinášet vysoce ekonomické výsledky především v provozu soustav vytápění.

top100-03

Kromě spolupráce s nejrenomovanějšími evropskými a zámořskými výrobci armatur, ventilů, bojlerů, kotlů, měřičů, regulátorů, indikátorů, vodoměrů a solárních soustav realizuje ENBRA také vlastní výrobu exkluzivních kachlových kamen, krbových vložek a krbů, ale také diferenčních tlakoměrů a zkušeben pro metrologické ověřování průtokoměrů, kalorimetrických počítadel a teploměrů. Řadí se také k dominantním výrobcům bytových vodoměrů. V rámci komplexnosti poskytovaných služeb ENBRA provozuje i celostátní síť opraven a autorizovaných metrologických středisek.

V současné době je ENBRA holdingovým uspořádáním obchodních firem s plošným zastoupením v celé České republice a sítí zahraničních poboček na Slovensku, v Bulharsku, Polsku, Rusku a na Ukrajině. Společnost má celkem asi 200 zaměstnanců.

Jihomoravské inovační centrum – JIC, zájmové sdružení právnických osob

Jihomoravské inovační centrum (JIC) vzniklo v rámci Regionální inovační strategie Jihomoravského kraje v roce 2003 jako agentura pro podporu a rozvoj inovačního podnikání. V současné době patří k nejúspěšnějším organizacím v České republice. Jeho služby využívají inovativní firmy, studenti s originálními nápady, nebo výzkumné týmy či celé organizace. JIC usiluje o intenzívní propojení podnikatelského prostředí s akademickou sférou, či o lákání technologických investorů do Brna. Podařilo se to například při vstupu společnosti NetSuite na český trh, kdy bylo JIC jejím strategickým partnerem a poskytlo jí pro prvních několik měsíců zázemí. Takovéto služby centrum nabízí i dalším zahraničním investorům.

Jihomoravské inovační centrum provozuje JIC Innovation Park o ploše 8 000 m2, který nabízí služby a prostory technologickým firmám či startupům. Komplexní pomoc ze strany JIC je firmami velmi oceňována, jelikož díky této pomoci je firma schopna se dostat rychleji na trh a prodávat produkty či služby. Pomoc je zaměřena na strategické poradenství všeho druhu. Inkubovaným firmám poskytuje JIC finance pro rozjezd podnikání, poradenství, kontakty, prostory, propagaci a pomoc při transferu technologií a neustále svou nabídku služeb zdokonaluje a rozšiřuje. Za dobu osmi let takto JIC pomohlo vzniknout více než šesti desítkám firem, z nichž již více než 30 inkubační program úspěšně ukončilo. Nyní sídlí v Innovation Parku asi 60 firem. Innovation parkem prošly firmy jako Y Soft, Westcom, GINA Software, Phonexia, OptimSys, Global Business IT a mnoho dalších.

top100-04Na fotografii ředitel JIC Jiří Hudeček.

Dále JIC poskytuje v rámci sítě Enterprise Europe Network služby podnikatelům z regionu Jihomoravského kraje. Předává jim kontakty z mezinárodních databází, poskytuje asistenci při vyhledávání partnerů v zahraničí, asistenci při transferu technologií a další služby. Téměř padesát procent firem sídlících v Innovation Parku je z oboru ICT, velký počet je také z oblasti biotechnologií. Pro biotechnologické firmy byl v roce 2008 otevřen specializovaný Innovation Park INBIT, kde firmy naleznou špičkově vybavené laboratoře i běžné kanceláře. JIC nabízí celou řadu aktivit a akcí, které mají za cíl rozvoj startupů. Například program StarCube, MIC Minutes či konzultace studentským týmů, které se chtějí přihlásit do technologické soutěže Imagine Cup, a mnoho dalších akcí v rámci startup ekosystému, které lze sledovat na webu startupclub.cz

Kino Art, Cihlářská 19, Brno

Městské kino Art je stálicí na kulturní mapě Brna. Jeho historie sahá až do jara roku 1919, kdy se v těchto prostorách uskutečnilo první filmové představení. Biograf měnil názvy, ale slova Studio nebo Mladých v nich byla skoro pokaždé. Za téměř stoletou dobu své existence kino absolvovalo několik rekonstrukcí, přičemž při té nejdelší, patnáctileté, která trvala od poloviny 70. let, vyrostla vedle kina administrativní přístavba, v níž je možno si pronajmout kancelář.

Pro zájemce o kvalitní film je Art místem, kde si pokaždé vyberou. V průběhu roku se zde koná řada filmových festivalů, přehlídek národních kinematografií či ucelených režisérských profilů. V kině je možné navštívit promítání ve dvou sálech s kapacitami 150 a 34 míst. O zhlédnutém díle je následně příjemné podiskutovat nad vynikající kávou v oblíbené kavárně ve foyer.

top100-05

Oba sály si je také možné pronajmout a uspořádat tak pro své kamarády, příbuzné nebo třeba obchodní partnery promítání, které pro ně bude nezapomenutelným zážitkem.

Nadace Veronica

Nadace Veronica podporuje šetrný vztah k přírodě a životnímu prostředí a rozvoj komunitního života v Brně. Za téměř dvacet let jsme podpořili více jak 450 projektů v celkové částce přesahující 10 miliónů korun. Každý rok pořádáme předvánoční benefiční aukci, při které spolupracujeme s řadou renomovaných i začínajících umělců. V aukci nabízíme více jak dvě stovky originálních uměleckých děl, z nichž některé je možné vydražit i přes internet.

top100-06
Další naší aktivitou je provozování obchodů Nadace Veronica. V těch prodáváme darované věci (například oblečení, šperky, kabelky, knihy, keramiku a jiné), které už jejich dárci nepotřebují, ale které jsou ještě natolik pěkné, aby si je rád koupil někdo jiný. Věci dárci nevyužívané nebo nepotřebné tak nacházejí nového majitele a vrací se zpátky do života. Výtěžkem z prodeje podporujeme nejlepší projekty ve prospěch životního prostředí a občanské aktivity v Brně, které vybíráme v otevřeném grantovém řízení. I přesto, že se nejedná o velké částky, dovedou často nastartovat velký dobrovolnický potenciál, který přináší mnohem větší zrealizovanou hodnotu. Namátkou – stromy na školních zahradách díky nám vysázeli rodiče dětí z MŠ Adélka, žáci ze ZŠ Gajdošova, studenti z Gymnázia v Řečkovicích a další. Obnoven byl sad oskeruší v Nebovidech u Brna. Sdružení Rezekvítek opravilo terénní výukové trasy na Hádech a vydána byla kniha o brněnském disentu. Celkem jsme jen loni z výtěžku obchodů podpořili 22 projektů 21 organizací. Další naší významnou aktivitou bylo vybudování moštárny, která jako první v ČR vyráběla biomošt. Moštárna je součástí modelových ekologických projektů pro venkov v Hostětíně. Naši činnost ocenil i princ Charles, který do Hostětína zavítal v rámci návštěvy ČR. Všem, kteří v nás vložili svoji důvěru a pomáhají nám, děkujeme, protože bez nich by naše práce nebyla možná. Přidat se k podpoře některého z našich projektů a udělat něco dobrého pro přírodu nebo pro Brno můžete i Vy.

Jasna Flamiková, ředitelka nadace
Nadace Veronica, Panská 9, Brno 602 00,

tel.: 775 120 616, číslo účtu: 2804782/0800,
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , www.nadace.veronica.cz
nebo www.nadacniobchod.cz nebo www.aukceproprirodu.cz

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...