V Brně proběhne tichá demonstrace k uctění památky obětí násilí v Sýrii

Brno, 29. července 2011 (MEDIAFAX) - Syřané žijící v Česku se v pátek večer sejdou v Brně na tiché demonstraci na podporu syrského lidu v jeho nenásilném boji proti vládní diktatuře. Budeme lidem rozdávat letáky o situaci v Sýrii, odkud vláda vyhnala zahraniční novináře, řekl jeden z pořadatelů Jatal Atassi.

demonstrace-syrie250

Setkání se koná od 20 hodin u kašny v České ulici. "Zapálíme svíčky a budeme rozdávat letáčky o dění v Sýrii, odkud syrský režim ve snaze zakrýt své zločiny vyhnal všechny zahraniční novináře a zakázal činnost zahraničních médií" uvedl Atassi, jehož bratr Assem je hlavním pořadatelem akce.

Podle Jalala Atassiho přišlo během protivládní demonstrace, která trvá od půli března až dosud, o život na 1600 lidí, mezi kterými bylo přes 100 dětí. "Dalších 15 tisíc občanů bylo zatčeno a další tisíce lidí jsou nezvěstní. Místo aby se vládnoucí režim snažil částečně vyhovět spravedlivým požadavkům lidu, od prvního dne zvolil brutální násilí, které má zničit jakýkoliv náznak odporu," stojí v letáku.

Brněnská tichá demonstrace na podporu syrského lidu není jedinou, která se v České republice uskuteční. "V sobotu bude tichá demonstrace v Praze. Akce na uctění obětí nenásilného protestu v Sýrii se uskuteční ve 30 městech po celém světě," dodal.

Lenka Horáková

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...