Brno se představilo Vídni

Brno, 7. července 2011 - V hlavním městě Rakouska Vídni se v minulém měsíci uskutečnila prezentace Brna a jeho turistických a kulturních zajímavostí v roce 2011. Brno se představilo jako druhé největší město České republiky, středisko mezinárodních výstav a veletrhů a univerzitní město, kde studuje 90 tisíc vysokoškoláků. Prezentace také připomněla, že v Brně sídlí nejvyšší soudní instituce České republiky a že se Brno v poslední době stává centrem vědy a výzkumu.

viden-01

Také že se v Brně a jeho blízkém okolí se nachází sedm památek UNESCO, včetně brněnské vily Tugendhat.

Brno ve Vídni představilo všechny své velké společenské, kulturní a sportovní akce roku 2011. Pozvalo Rakušany na festival Brno – město uprostřed Evropy, přehlídku ohňostrojů Ignis Brunensis i na festival Divadelní svět Brno 2011, jehož součástí je například velmi oblíbená Noc kejklířů nebo Slavnost masek.

Velký zájem byl při vídeňské prezentaci také o nově otevřené brněnské podzemí, zejména o již populární Labyrint pod Zelným trhem. Součástí brněnské pozvánky byly samozřejmě také automobilové a motocyklové závody na Masarykově okruhu, zejména tradiční Grand Prix silničních motocyklů. Brňané rovněž Vídeňákům připomněli, že na hladinu Brněnské přehrady byla spuštěna nová loď s elektrickým pohonem, která nese jméno jejich města Vídeň. Tato dvacet pět metrů dlouhá loď uveze 200 pasažérů a zatím nemá vzhledem ke svým ekologickým parametrům v české říční a přehradní dopravě obdoby.

Díky podobným akcím, jako byla prezentace brněnských atrakcí ve Vídni, se daří úspěšně prohlubovat spolupráci obou měst a posilovat význam tohoto společného evropského regionu.

Alena Štěpánková

Vyšlo v Brno Business & Style

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...