V Brně se bude v červnu diskutovat o pěstounské péči

Brno, 20. května 2011 (MEDIAFAX) - První červnovou sobotu se do Brna sjedou náhradní rodiče, děti, odborní pracovníci, kterých se týká problém pěstounské péče. Jihomoravská metropole bude hostit již devátý ročník Dne pěstounských rodin, informoval ve čtvrtek za organizátory Pavel Šmýd.

pestouni

"V dopoledním skupinkovém programu se ve třech okruzích představí důležitá témata. Odborníci současně proberou reálné zkušenosti jednotlivých náhradních rodičů a dospělých dětí, na odpoledne je připravený zábavný program s kapelou a divadlem," nastínil program Šmýd.

V Brně se otevře především téma změn v oblasti péče o opuštěné děti v České republice. "Tady probereme novelu zákona č. 359/1999 Sb. která se citelně dotkne všech oblastí náhradní péče o opuštěné děti," řekl.

Diskutovat se ale bude i nad otázkou setkávání dětí v náhradních rodinách s jejich biologickými rodiči, nebo nad domy na půl cesty a jejich významem pro děti, které ocházejí z pěstounských rodin.

Setkání se zúčastní i zástupci ministerstva práce a sociálních věcí a host ze Slovenska, který popíše aktuální situaci u východních sousedů.

Zuzana Fojčíková

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...