Protestující cyklisté obsadili zastupitelům parkovací místa u magistrátu

Brno, 17. května 2011 (MEDIAFAX) - Nespokojenost s městem v rámci podpory cyklistiky vyjádřili v úterý cyklisté, kteří obsadili s koly v Brně u magistrátu parkovací místa zastupitelů. Sdělila to mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková s tím, že se na místě odehrál incident mezi jedním ze zastupitelů a cyklistou.

kola-riditka250

Před příjezdem policie měl jeden ze zastupitelů najíždět na cyklistu, který blokoval jeho místo. "Jsou to však informace, které policisté zjistili na místě. Incident se stal před jejich příjezdem, a proto s jistotou nemůžeme říct, jak vše bylo," sdělila Kapitančiková.

Asi dvacítka cyklistů chtěla na Dominikánském náměstí okolo osmé hodiny ranní vyjádřit nespokojenost s městem v oblasti podpory cyklistiky, kterou politické strany před volbami slibovaly. "Když zastupitelé přijeli na zasedání, nemohli zaparkovat na pro ně vyhrazená místa. Cyklisté si na ně položili kola a bránili jim zaparkovat," uvedla mluvčí.

Podle ní zastupitelé zaparkovali jinde a odešli na zasedání. "Úderem deváté hodiny všichni cyklisté popadli kola a místa uvolnili," dodala Kapitančiková.

Zastánci cyklistiky se zúčastnili veřejného jednání zastupitelstva. Na něm vyjádřili nesouhlas s počínáním města v oblasti cyklodopravy a také měli řešit incident, který se stal před radnicí mezi cyklistou a zastupitelem.

"Žádný incident se nestal. Na jednání zastupitelstva přišli lidé, kteří bojují za více cyklostezek ve městě," řekl k situaci mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Na nedostatek cyklostezek upozornili cyklisté i tím, že si "vytvořili" vlastní stezku. "Od Zámečnické ulice až po Besední nalepili na silnici pásku na koberce, kterou si udělali trasu pro kola," řekla Kapitančiková.

Lenka Horáková

Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...