Stometrový vysílač "ozdobí" kopec mezi Kohoutovicemi a Jundrovem

Brno, 11. dubna 2011 (MEDIAFAX) - Do konce roku vyroste na pomezí Brna-Kohoutovic a Jundrova téměř sto metrů vysoká telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou. V pondělí to řekl starosta Kohoutovic Petr Šafařík (ČSSD).

vez-hobrtenky250

"Telekomunikační věž v kopci Hobrtenky bude po dokončení vždy na jaře a v létě přístupná veřejnosti," řekl starosta. Nová dominanta Brna bude podle něj vysoká 93,6 metrů, v třiceti metrech pak vznikne vyhlídková plošina umožňující unikátní výhled na město i do kraje.

Stavbaři začali s oplocováním staveniště a kácení části stromů v Hobrtenkách, lokalitě na pomezí Kohoutovic a Jundrova, kterou využívají Brňané k procházkám a cykloturistice. "Samotná stavba vlastního vysílače začne během dvou měsíců a její hlavní část má být hotová do příchodu zimy," řekl starosta. Přístí rok pak stavbaři plánují věž i vyhlídkovou plošinu v západní části města dokončit. V případě zájmu provozovatelů může podle projektantů věž sloužit i pro přenos optické infrastruktury v Brně.

Stavbu věže pro radiové a televizní vysílání předcházely pět let trvající spory. Radiokomuniace ji chtěly začít stavět již v roce 2006, stavební povolení však získaly až před dvěma lety.

Jiří Nováček

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...