Brno-střed má projekt na pomoc seniorům při řešení bytové situace

Brno, 28. března 2011 (MEDIAFAX) - Městská část Brno-střed hodlá po dubnovém zasedání rady odstartovat projekt na pomoc seniorů při řešení bytové situace. Podle slov místostarosty městské části Brno-střed Pavla Sázavského (ČSSD) bude pomoc spočívat ve směně bytů mezi seniory a rodinami.

seniori250

Projekt bude zaměřený na seniory bydlící v nájemních bytech městské části Brno-střed. "Účelem je pomoc při řešení bytové situace seniorů po předpokládaném zvýšení nájmů v obecních bytech po deregulaci k 31. prosinci 2011," vysvětlil Sázavský.

Podle něj bude pomoc spočívat ve vytvoření databáze seniorů a na druhé straně rodin, které by měly zájem o směnu bytu. "Radnice bude v případě zájmu nápomocná k provedení této výměny," doplnil.

Start projektu se plánuje na druhou polovinu dubna po zasedání rady městské části.

Lenka Horáková

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...