V Brně vzniká nové centrum služeb pro osoby s poruchami komunikace

Brno, 23. března 2011 - Ve středu 23. března bude slavnostně otevřeno unikátní Centrum služeb pro osoby postižené poruchami komunikace a hybnosti v prostorách Občanského sdružení LOGO v ulici Vsetínská 20 v Brně. Vedle prohlídky nově vybudovaných prostor zde proběhne také setkání a debata klientů občanského sdružení za účasti jejich rodinných příslušníků. Akce se zúčastní i herec Jan Potměšil, který se dlouhodobě věnuje pomoci a podpoře těchto osob.

 

Komunikace

Hlavním cílem projektu je podpora osob s poruchou hybnosti a komunikace prostřednictvím komplexního programu v rámci Centra denních služeb v Brně a jeho blízkém okolí. Náplní zmíněného programu je rozvoj komunikačních dovedností, jemné motoriky a grafomotoriky, nácvik sebeobsluhy a samostatnosti v běžných denních aktivitách. Důležitou součástí programu je poradenství v oblasti zdravé výživy, doplněné praktickými kurzy zaměřenými na přípravu pokrmů a zásady zdravého stravování. Všechny z uvedených služeb jednoznačně směřují k dlouhodobému zvýšení kvality života postižených osob. Prostory nácvikové kuchyně a jídelny jsou navrženy pro  potřeby osob s poruchami hybnosti. Bezbariérové řešení prostoru umožní trénink osobám i se závažnějšími formami postižení.

Tento projekt byl zařazen do Integrovaného plánu rozvoje města Brna, schválen Zastupitelstvem města Brna a financován z Evropského rozvojového fondu a státního rozpočtu ČR v rámci Regionálního operačního programu Jihovýchod.

 


Související články:

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...