Brno chce udělit Milanu Kunderovi čestné občanství

Brněnská městská rada chce udělit čestné občanství světoznámému spisovateli a místnímu rodákovi Milanu Kunderovi. Konečné slovo budou mít zastupitelé. Jako důvod pro udělení občanství uvedla městská rada Kunderovo celoživotní dílo. Spisovatel proslul především svými romány, ale věnoval se také poezii, esejistice a dramatické tvorbě. V posledních letech publikuje svá díla ve francouzštině.
Kundera byl mezi šesti nominovanými, z nichž vybírala komise. V návrzích se objevilo také jméno válečného letce a rodáka z Brna-Tuřan Emila Bočka. Ostatní nominovaní by ocenění dostali in memoriam. Šlo o kardiochirurga Jana Navrátila, malíře Bohumila Matala, generála Bohuslava Všetičku a hudebního skladatele a publicistu Aloise Piňose.

milan-kundera.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...