VUT zabodovala v soutěži Českých 100 nejlepších

Vysoké učení technické v Brně se umístilo v prestižní soutěži Českých 100 nejlepších. V oborové kategorii „Zdraví – vzdělání – humanita“ se dostalo mezi sedm nejlepších institucí v České republice. Ocenění převzal v pátek 26. listopadu na slavnostním galavečeru ve Španělském sále Pražského hradu rektor Vysokého učení technického v Brně Karel Rais. Ve čtrnáctileté historii soutěže je to poprvé, co se brněnská technika na seznam Českých 100 nejlepších probojovala.
Vysoké učení technické v Brně (VUT) se na žebříčku Českých 100 nejlepších umístilo jako jediná tuzemská univerzita. „Pro VUT je toto ocenění potvrzením, že naše univerzita se vydala správnou cestou a zaujímá přední místo nejen ve sféře terciárního vzdělávání a výzkumu, ale dosahuje skvělých výsledků i v ekonomické oblasti, s čímž úzce souvisí rovněž spolupráce s průmyslem, kterou pečlivě rozvíjíme,“ vysvětluje Karel Rais, rektor Vysokého učení technického v Brně.
VUT v Brně je jednou z nejúspěšnějších českých univerzit v oblasti získávání prostředků z evropských strukturálních fondů. Doposud získalo přes pět miliard korun. Tyto finanční prostředky jsou určeny zejména na rozvoj vědecké infrastruktury v oblasti materiálových technologií a současně na vybudování špičkových evropských vědeckých týmů. Silná je pozice VUT v Brně v oblasti spolupráce s průmyslem. Svědčí o tom i například několik zlatých medailí, které byly exponátům VUT uděleny Brněnskými veletrhy v rámci mezinárodních výstav. Aktuálně například letadlu Marabu, které vyvinul tým vědců a studentů VUT v Brně ve spolupráci s firmou Evektor.

Vinařství Dvořáček LTM

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...