Zateplení Léčebny dlouhodobě nemocných NMB ušetří energii

Panelová léčebna dlouhodobě nemocných (LDN ) brněnské Nemocnice Milosrdných bratří v Polní ulici se dočkala zateplení, které výrazně sníží energetickou náročnost budovy. Nevzhledná budova z doby komunismu také výrazně „prokoukla“ – vzhled původních zašlých panelů nahradila nová okrová fasáda.
Stavební práce začaly v září. Stavbaři panelový dům z roku 1986 obehnali lešením, vyměnili všechna okna za nová, instalovali termostatické ventily a na panely přidělali vrstvu izolačního materiálu. Zároveň se pětipodlažní budova, ve které je přes dvě stě lůžek, dočkala střešního pláště a na závěr i fasády. Zateplení léčebny, které bylo třetí etapou její rekonstrukce, přišlo na 17 milionu korun. Z toho Fond soudružnosti a Státní fond životního prostředí přispěly třetinou částky, zbytek částky doplní zřizovatel nemocnice Statutární město Brno. Podle energetického auditu by mohlo zateplení ušetřit až polovinu nákladů nemocnice na vytápění léčebny. Stavební práce se nijak nedotkly pacientů, při výměnách oken byli přesunuti do náhradních pokojů.

ldn_predapo_1.jpg

 

Jaké příslušenství byste měli používat pro svůj vůz

Jako majitel vozidla víte, že je důležité udržovat vozidlo v dobrém stavu. Nejenže díky tomu váš vůz vypadá hezčí, ale také pomáhá udržovat jeho bezproblémový provoz. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je používání autopříslušenství.