Kraj nesouhlasí se zpoplatněním dálnice od Kývalky po Slatinu

Nesouhlas se zpoplatněním dálnice D1 v úseku od Kývalky po Slatinu vyjádřil v meziresortním připomínkovém řízení k návrhům novel vyhlášek Ministerstva dopravy o užívání zpoplatněných pozemních komunikací Jihomoravský kraj. „Podle našeho přesvědčení by mělo opětovné zavedení časového poplatku na tomto úseku přímo fatální vliv na dopravu a životní prostředí v přilehlých částech Brna, ležících na doprovodných pozemních komunikacích. Chápeme sice snahu Ministerstva dopravy o zjednodušení současného systému, na druhé straně ale musíme konstatovat, že současná úprava byla výsledkem dlouholetého boje samospráv o zlepšení životních podmínek lidí žijících podél dálnice. To nelze ignorovat,“ komentoval to hejtman kraje Michal Hašek.
Kraj v argumentaci uvádí, že silnice II/602 v průtahu městskou částí Brno-Bosonohy byla vloni rekonstruována na parametry zklidněné komunikace, procházející touto zastavěnou částí. Není proto možné uvažovat o tom, že by byl veškerý příměstský provoz ve směru do oblasti Rosicka a Ivančicka veden po této komunikaci. Kraj ministerstvu připomíná analogii s vedením dálnice D1 Prahou, kde dálnice také prochází zastavěnou aglomerací a tento úsek je vyňat z časového zpoplatnění dálniční známkou.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...