Brno se zapojilo do kampaně proti diabetu

V rámci projektu „Brno – Zdravé město“ se město Brno zapojilo do sedmého ročníku celosvětové kampaně Světový den diabetu. V pátek 12. listopadu si mohli zájemci v informačním stanu na náměstí Svobody nechat zdarma otestovat glykemii, hladinu cholesterolu v krvi, změřit krevní tlak, BMI aj. Přítomní odborníci pak odpovídali na dotazy.
Cílem této aktivity bylo především zvýšit povědomí o rizicích vzniku onemocnění, informovat o možnostech prevence diabetu druhého typu a seznámit se způsobem léčby diabetu.
Symbolem Světového dne diabetu je modrá barva. Ve stovkách měst zapojených do této kampaně byly proto modře nasvíceny jejich dominanty. V Brně se rozzářil modrou barvou morový sloup na náměstí Svobody krátce po 16.30 hod.

cukr.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...