V Brně proběhnou Dny studia v Americe

Podrobné informace o studiu na amerických univerzitách nabídne Fulbrightova komise na Dnech studia v Americe, které se konají od 4. do 12. listopadu v Olomouci, Brně a Praze při příležitosti oslav Týdne mezinárodního vzdělávání. V Brně mohou zájemci o studium získat informace 8. listopadu od 16 do 18 hodin v Moravské zemské knihovně (Kounicova 65a, Brno). Prezentaci zde uvede zástupce Fulbrightovy komise, který podá detailní infomace o možnostech studia v USA a vládních stipendiích Fulbrightova programu. O své zkušenosti se podělí také absolvent Fulbrightova stipendijního programu Václav Šebera (Oregon State University, dřevařské inženýrství) z Mendelovy univerzity.

amerika2_1.jpg

Týden mezinárodního vzdělávání (International Education Week) je každoročně vyhlašován americkým prezidentem na třetí týden v listopadu a má být připomenutím a oslavou přínosů, které Spojeným státům a ostatním zemím světa přináší mezinárodní vzdělávací výměny, a propagací studia v zahraničí obecně.
Na organizaci akce spolupracuje Fulbrightova komise s informační sítí EducationUSA, Velvyslanectvím USA, Americkým centrem, mezinárodní organizací Council of International Schools, Moravskou zemskou knihovnou a Gymnáziem Nad Alejí.
Komise J. W. Fulbrighta, pořadatel Dnů studia v Americe, je česko-americkou mezivládní organizací, jejímž cílem je rozvoj vzdělávacích výměn mezi Českou republikou a USA. Jedním z nástrojů jsou vládní česko-americká stipendia, které tato organizace spravuje. V rámci Fulbrightovy komise rovněž působí Poradenské centrum patřící do oficiální informační sítě EducationUSA podporované americkým ministerstvem zahraničí.
Program Dnů studia v Americe je k dispozici na stránce www.studujvamerice.cz.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...