Rekonstrukce vily Tugendhat bude v polovině

Rekonstrukce vily Tugendhat zahájená v lednu 2010 bude na konci letošního roku ve své polovině. V současné době dochází ke snímání venkovních omítek zahradní terasy a po nutné technologické přestávce byl geodeticky zaměřen stávající stav omítek a poloha jednotlivých částí, které budou snímány. Na tento povrch aplikovali restaurátoři výztužnou tkaninu, k níž byl připevněn rošt z dřevěných latí, sloužící k fixaci a k pozdějšímu transferu původních omítkových vrstev.
Dokončila se již demontáž nepůvodních ocelových svislých profilů v zaoblené stěně z mléčného skla při vstupní hale (3. NP), vyplněné v 80. letech plastovým sklem. Původní ocelová konstrukce této stěny byla opatřena základním antikorozním nátěrem. Dále byly zahájeny práce na snímání nátěrů na ocelové konstrukci mezi hlavním obytným prostorem a zimní zahradou. Další práce proběhly na demontáži dřevěných dveřních křídel ve 2. a 3. NP. V pokoji ve 3. NP restaurátoři demontovali původní vestavěnou skříň. Ocelové nosné sloupy ve 2. a 3. NP byly opatřeny ochranným bedněním. Rekonstruují se také rozvody ve všech podlažích domu.
Informace o vile na www.tugendhat.eu

tugendhat_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...