Brno je opět křižovatkou středoevropského zdravotnictví

Od 19. do 22. října probíhá na brněnském výstavišti veletrh Medical Fair Brno Central Europe / Rehaprotex 2010. Tento tradiční veletrh zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví je opět významným místem setkání domácích i zahraničních dodavatelů s poskytovateli zdravotní, rehabilitační a sociální péče. S nabídkou výrobků a služeb do Brna přijelo 324 vystavujících firem z 26 zemí. Nejpočetnější zahraniční účasti patří Číně, Malajsii, Německu, Rakousku, Slovensku a Švýcarsku.
Veletrh je součástí Medical Summit Brno – Týdne zdravotnictví v Brně, v jehož rámci se na brněnském výstavišti od pondělí až do soboty konají desítky mezinárodních konferencí a kongresů na nejrůznější odborná témata. Stánky vystavovatelů kompletně zaplnily pavilon V, zatímco odborný doprovodný program probíhá v pavilonech E, A3, v Kongresovém centru a Administrativní budově BVV.
Pořadatelé letos očekávají účast patnácti tisíc odborných návštěvníků. Již předem se k návštěvě veletrhu zaregistrovali odborníci z 18 zemí a další přibližně čtyři tisíce odborníků se přihlásily k účasti na doprovodném programu. Potvrzuje se tak, že Medical Fair / Rehaprotex je spádovým zdravotnickým veletrhem pro střední a východní Evropu s výrazně proexportním charakterem. Ohlášeni jsou obchodní zájemci mj. z Chorvatska, Srbska, Slovenska, Ukrajiny nebo Kuvajtu a incomingové mise z Ázerbajdžánu a Kazachstánu, realizované s podporou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.
Nejlepší exponáty veletrhu se opět ucházejí o prestižní ceny Medical Fair Award, které budou slavnostně uděleny na večeru pro vystavovatele v úterý 19. října. Hodnotitelská komise vedená prof. Janem Žaloudíkem letos vybírá ze dvou desítek špičkových výrobků českých i zahraničních firem.

rehab1_1.jpg