Brno se bude opět prezentovat na veletrhu EXPO REAL

Metropole jihomoravského regionu Brno se letos opět zúčastní veletrhu Expo Real, který proběhne od 4. do 6. října v areálu Nového výstaviště v Mnichově. Zatímco v loňském roce se město prezentovalo ve společné expozici s Jihomoravským krajem, letos bude mít v hale B1 svůj samostatný stánek.
Prosperita moravské metropole je založena zejména na znalostní ekonomice. Proto Brno staví svůj rozvoj na vzdělané a kvalifikované pracovní síle, která umožňuje ve městě umístit a rozvíjet investice s vyšší přidanou hodnotou, nebo na centrech sdílených strategických služeb. Na veletrhu Brno představí vědecko-výzkumné projekty Mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC a Středoevropského technologického institutu CEITEC. Město má rovněž silnou tradici ve strojírenství a elektrotechnice a profiluje se v oblasti high-tech technologií, což opět souvisí s potřebou kvalifikované pracovní síly. Výhodou je i vynikající dopravní dostupnost. Tomu odpovídají projekty prezentující Brno jako perspektivní středoevropskou lokalitu s nabídkou investičních příležitostí v sektoru průmyslu a služeb: projekt Europoint Brno / Jižní centrum (přestavba železničního uzlu a výstavba nového rozvojového území), Brněnská průmyslová zóna – Černovická terasa (zpracovatelský průmysl, strategické služby a technologická centra) a Český technologický park Brno (lehký high-tech průmysl a strategické služby). Město představí také projekt v oblasti kultury – víceúčelový kulturní a kongresový komplex Janáčkovo kulturní centrum (výstavba polyfunkčního koncertního a kongresového sálu s akustikou světových parametrů).
Město Brno připravilo svou prezentaci na Expo Realu ve spolupráci s partnery z brněnské podnikatelské sféry, jimiž jsou CTP, Jižní Centrum Brno, HB Reavis Group CZ, Arch.Design, Veletrhy Brno a Technologický Park Brno. Atraktivitu expozice podpoří oficiální prezentace města Brna pro potenciální investory, která se uskuteční v pondělí 4. října v 16 hodin s navazující ochutnávkou moravských vín.

Czech_Technology_Park_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...