O budoucnosti Brna se bude nyní rozhodovat v Bruselu

Projekt na stavbu špičkového vědeckého centra CEITEC v Brně za více než 5,2 miliardy korun odeslalo ministerstvo školství do Bruselu k závěrečnému posouzení. Peníze na vybudování moderních laboratoří a zázemí pro osm set vědců žádají společně Masarykova univerzita, Vysoké učení technické, další brněnské vysoké školy a výzkumné instituce. Jedná se o jednu z nejvyšších částek, o niž bude Česká republika žádat z evropských fondů v rámci programu Výzkum a vývoj pro inovace. Pokud Evropská komise projekt schválí, bude to pro Brno znamenat významný posun z pohledu růstu ekonomiky i pozice na mapě vědeckých center.
Cílem projektu je vytvořit špičkové podmínky a zázemí pro rozvoj výzkumu biotechnologií, biomedicíny, pokročilých materiálů a technologií. V případě schválení by měly moderní laboratoře, ve kterých se soustředí špičkové přístrojové vybavení, vyrůst v Univerzitním kampusu v Bohunicích a v kampusu Pod Palackého vrchem do čtyř let. Brno tak má jedinečnou šanci objevit se na mapě světově uznávaných výzkumných center, přilákat zahraniční vědce, investory a s nimi spojenou dlouhodobou prosperitu.

ceitec_viz_02_1.jpg

Celkové náklady na projekt CEITEC: 5,24 miliardy korun
Stavby včetně pozemků: 1,6 miliardy korun
Přístroje: 2,64 miliardy korun
Start-up grant: 1 miliarda korun

Více informací www.ceitec.cz

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...