Rekonstrukce brněnské hvězdárny začala

Rekonstrukce Hvězdárny a planetária M. Koperníka v Brně v rámci projektu „Přírodovědného exploratoria“ byla odstartována. V nejbližších dnech bude provedena úprava staveniště, dokončen poslední přesun nejtěžší astronomické techniky a zahájeny bourací práce. Postup celého projektu lze „v přímém přenosu“ sledovat na stránkách www.hvezdarna.cz stejně jako prostřednictvím služeb Facebook a Twitter.
Investorem celé akce je město Brno. Výše investice je 86 mil. Kč (z toho 65 mil. Kč tvoří evropské fondy, 21 mil. Kč jde z rozpočtú města). Zhotovitelem rekonstrukce je firma Skanska. K uvedení do provozu má dojít v září 2011.
„I když bude hvězdárna a planetárium až do poloviny příštího roku uzavřena, neznamená to, že její aktivity úplně skončily. Od října nabízíme ve spolupráci s Moravským zemským muzeem unikátní vzdělávací pořad pro základní školy Země pod palbou. V Knihovně Jiřího Mahena pak ve stejné době uvedeme první ze série populární přednášek,“ řekl ředitel hvězdárny Jiří Dušek.

hvezda.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...