Kvalita vody na přehradě je stále dobrá

Také další měření kvality vody v Brněnské údolní nádrži, které pravidelně každých čtrnáct dní provádějí pracovníci Krajské hygienické stanice, potvrdilo stávající hodnoty a přehrada je i nadále vhodná ke koupání. „Poslední výsledky jsou k 9. srpnu. Na všech čtyřech měřených místech, tedy v Rokli, na Kozí horce, Rakovci a Sokolském koupališti, jsme oproti předcházejícímu měření z konce července nezaznamenali zhoršení. Z pětistupňové škály, stejně jako u známkování ve škole, dosahuje Brněnská údolní nádrž prvního, tedy nejvyššího stupně kvality vody,“ sdělil vedoucí oddělení obecné a komunální hygieny Krajské hygienické stanice Jihomoravského kraje v Brně Miroslav Staněk. O kvalitě vody se můžete průběžně informovat na webových stránkách města Brna v sekci Turista / Volný čas pod titulkem Brněnská přehrada.
Vedle koupání a rekreace nabízí zázemí Brněnské přehrady i řadu kulturních a sportovních akcí. Tou nejbližší je 20. a 21. srpna na hradě Veveří hudební festival Moravské hrady, na kterém vystoupí například Aneta Langerová, bratři Ebenové, skupina Kryštof a další. O týden později v pátek 27. srpna zakončí na Veveří svoje prázdninové turné putovní hudební festival po hradech a zámcích jižní Moravy Hradologie. Následující víkend 4. a 5. září se přehrada stane dějištěm Evropského juniorského festivalu v triatlonu za účasti tří set sportovců z dvaceti zemí.

prehrada2_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...