Představitelé Jihomoravského a Trnavského kraje jednali o spolupráci

Problematika splavnění Baťova kanálu, třístranné spolupráce Jihomoravského kraje, Trnavského samosprávného kraje a Zadarské župy a další témata byla na programu setkání hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a předsedy Trnavského samosprávného kraje Tibora Mikuše, které proběhlo v pátek 6. srpna.
Schůzky obou představitelů sousedících regionů, kteří jsou současně předsedy národních asociací krajů, se zúčastnil také předseda klubu KDU-ČSL v zastupitelstvu Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a místopředseda Trnavského samosprávného kraje Zdenko Čambal.
Účastníci jednání bilancovali kontakty obou krajů, které oficiálně začaly podpisem Memoranda o spolupráci v listopadu 2004. Oba kraje kooperují na řadě přeshraničních projektů podporovaných z prostředků EU. Patří k nim například projekty v oblasti cykloturistiky, budování lávky přes řeku Moravu v archeologickém parku Mikulčice–Kopčany, projekt Bezpečný region, jehož cílem je zvýšit efektivnost přípravy partnerů na řešení mimořádných událostí.

hasek.jpg