V Brně vzniklo páté podzemní stanoviště na separovaný odpad

Město Brno uvedlo do provozu již páté stanoviště podzemních kontejnerů na separovaný odpad. Tentokrát jde o stanoviště na Konečného náměstí, které bylo zprovozněno 2. listopadu. V říjnu 2006 byly uvedeny do provozu podzemní kontejnery na Moravském náměstí a Obilním trhu. Na přelomu listopadu a prosince 2007 zahájilo provoz stanoviště na Malinovského náměstí, loni v ulici Křídlovická.
Celková cena nového stanoviště je přibližně 1,3 milionu korun. V rámci realizace došlo také ke statickému zabezpečení sklepních prostor pod kontejnery. „Zprovozněním další trojice podzemních kontejnerů na tříděný odpad město Brno opět o trochu zlepšilo služby pro své občany. Zkracování vzdáleností k nejbližšímu kontejneru na tříděný odpad je pro nás prioritou, neboť čím snadnější to občané budou mít, tím více se jich do třídění odpadů zapojí. V centru města přitom dbáme také na estetiku, proto budujeme podzemní kontejnery, které jsou elegantní a zároveň dostatečně kapacitní,“ řekl náměstek primátora Martin Ander.
Každé kontejnerové stanoviště je tvořeno třemi podzemními kontejnery o obsahu tři kubické metry s nadzemními vhozovými otvory. Žlutý vhoz slouží k ukládání PET lahví, modrý vhoz k ukládání papíru a zelený vhoz k ukládání skla, jež lze ukládat na rozdíl od nadzemních kontejnerů netříděné.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...