V rámci slavnostní přísahy studentů Univerzity obrany nad Brnem přeletí letadla

V úterý 27. října v 10 hodin se za účasti nejvyšších představitelů resortu Ministerstva obrany ČR a Kanceláře prezidenta republiky uskuteční v brněnských kasárnách na ulici Šumavská slavnostní přísaha studentů Univerzity obrany a vojenského oboru Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Vojenskou přísahu složí 313 nových podpraporčíků Armády České republiky, studentů prvního ročníku bakalářského a magisterského studia. Slavnostnímu aktu přísahy budou přihlížet jejich rodiče a další rodinní příslušníci. Mezi čestnými hosty slavnostní vojenské přísahy nebudou chybět velitelé operačně-taktických velitelství, představitelé místní správy a samosprávy a zástupci partnerských občanských sdružení.
Během slavnostního aktu přísahy se uskuteční zhruba v 10.20 až 10.40 hod. dva průlety dvou leteckých formací. Vrtulníkovou formaci budou tvořit dva vrtulníky Mi-35 a formaci stíhacích letounů dva taktické letouny JAS-39 Gripen. První průlet formací se uskuteční ve směru od Lesné na Královo Pole s klesáním vrtulníků a letounů nad místo konání přísahy (kasárna na ulici Šumavská 2) do výšky tři sta metrů a následným stoupáním. Po otočení letounů o 270 stupňů se uskuteční druhý průlet ve směru Řečkovice – Královo Pole s následným stoupavým odletem mimo Brno.
 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...