Brno doplní síť cyklostezek

Brno bude mít další dva nové úseky cyklistických stezek. Radní schválili podání žádosti o dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod na projekt Rozvoj sítě cyklistických stezek na území města Brna, II. etapa.
Nová trasa cyklostezky pro pěší, cyklisty a in-line bruslaře podél řeky Svratky v Komárově propojí prostor u ulice Hněvkovského při železničním podjezdu s územím poblíž mostu přes Svratku v ulici Sokolova. Cílem je snížení počtu kolizí a tím zvýšení bezpečnosti na tomto úseku stezky. Projekt zahrnuje i výsadbu zeleně v biokoridoru a vytvoření asi 450 metrů dlouhého oválu, v jehož vnitřní části budou situována mlatová hřiště na pétanque a terénní nerovnosti pro bicrossovou trať. Celková délka nové stezky je 1356 metrů.
Další úsek se nachází na Svitavské trase, kde přímo navazuje na již zrealizovanou cyklostezku „Soutok Svratky se Svitavou – most přes dálnici D2“. Odtud pokračuje pod dálničním mostem D2 podél řeky Svitavy až k vodárenskému objektu na hranici městských částí Brno-jih a Brno-Tuřany, kde překoná řeku Svitavu po nové betonové lávce a napojí se na stávající obslužnou komunikaci vedoucí po pravém břehu řeky až po ulici Kaštanová. Celková délka stezky bude 1028 metrů a je navržena v šířce tři metry.
Celkové výdaje projektu jsou 30 097 718 Kč včetně DPH. Celkové způsobilé výdaje projektu činí 22 231 531 Kč. Požadovaná dotace je ve výši 92,5 % z celkových způsobilých výdajů, tzn. 20 564 166 Kč pro tento projekt, což činí 68,3 % z celkových výdajů projektu.

stezka_1.jpg

 

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...