Projekt Civitas Elan se představuje v Urban centru

Od úterý 22. září je v Urban centru otevřena nová výstava s názvem Projekt Civitas Elan v Brně. Návštěvníci se na ní seznámí s celoevropským projektem financovaným Evropskou unií, jehož cílem je zapojení a podpora občanů při rozvoji ohleduplných řešení dopravy pro čisté město. Na projektu Civitas Elan se kromě Brna podílejí další čtyři evropská města: belgický Gent, slovinská Lublaň, portugalské Porto a chorvatský Záhřeb. Město Brno se projektu účastní společně s brněnským dopravním podnikem. Během následujících čtyř let by měl Civitas přinést některá zlepšení v organizaci městské dopravy. Jednou z novinek bude například informační centrum pro cestující, které vznikne poblíž jednoho z nejdůležitějších přestupních uzlů na Joštově ulici. Cestující zde budou moci získat komplexní informace o městské dopravě, plánovat trasy a nakupovat jízdenky.

civitas_1.jpg

Další novinka přinese zlepšení dopravy pro zdravotně postižené cestující. Od podzimu se v Brně postupně objeví pět nízkopodlažních minibusů, které zahájí provoz na dvou speciálních linkách spojujících okrajová sídliště s nemocnicemi a centrem města. Každé vozidlo přepraví až šest invalidních vozíků. Projekt Civitas by měl dále přinést úspory ve spotřebě elektrické energie, větší péči stavu jízdenkových automatů nebo zlepšení dialogu s cestujícími při přípravě dopravních plánů městské hromadné dopravy.
Na výstavě v Urban centru můžete zhlédnout i nejlepší snímky z fotografické soutěže vyhlášené městem Brnem na téma Čistá a kvalitní doprava v Brně. Výstava potrvá do konce října.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...