Mateřské školy v Brně mohou získat počítač zdarma

Mateřské školy v Brně mají možnost získat dětské počítače a zkvalitnit tak předškolní výuku. Radní města totiž na své schůzi 1. září schválili Memorandum o spolupráci mezi městem a společností IBM Česká republika. Jedná se celkem o darování minimálně šedesáti IBM Young Explorer Computer Center, čímž se rozumí speciální plastové dětské počítačové pracoviště přizpůsobené věku uživatelů, vybavené osobním počítačem, monitorem, reproduktory a dětskou počítačovou myší. Po jednání primátora města Romana Onderky s generálním ředitelem IBM v ČR Alešem Bartůňkem bude celý projekt spuštěn v rámci programu „IBM KidSmart Early Learning Programme“.

Vinařství Dvořáček LTM

„Mateřské školy v Brně mají jedinečnou možnost získat počítače zdarma a nevydat ani korunu. Musí samozřejmě dodržet určitá kritéria pro výběr a získání počítačové technologie. Jsem rád, že jsme jednání se společností dovedli k tak radostnému konci. Brněnští předškoláci mají zajištěno další kvalitní vzdělávání,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.
Cílem programu je poskytnout rovnocenný přístup k informačním zdrojům všem dětem v rámci předškolního vzdělávání, zapojit nové způsoby interaktivní výuky a učebních aktivit do raných forem vzdělávání a dále vytvořit a podporovat dovednosti zaměřené na znalosti a zvládání těchto nových technologií od raného věku.

Lema Clinic úspěch ocenění globální cenou

Kvalita zdravotní péče a hodnota poskytovaná pacientům jsou měřeny nejen úspěchem nabízených léčebných metod, ale také pověstí v odvětví. Lema Dental Clinic zaznamenala mimořádný úspěch získáním ocenění „Nejlepší zubní klinika v Evropě“ v roce 2023. Nacházející se v srdci Istanbulu, Lema Clinic obdržela toto prestižní ocenění jako důkaz svých vysokých...